Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego: Małopolska zagra o medale!
ango | 2015-07-03 13:31:27

Drugie zwycięstwo zanotowała reprezentacja Małopolski w turnieju finałowym o Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2000). W Szczytnie wygrała z Lubuskim ZPN 3-1.

Ten sukces oznacza, że podopieczni trenerów Łukasza Szewczyka i Marcina Pasionka znaleźli się w strefie medalowej, a o jakiego koloru krążek powalczą zadecyduje ostatni mecz grupowy z Wielkopolską (w niedzielę w Szczytnie o godz. 11:00).

Małopolski ZPN - Lubuski ZPN 3-1 (1-0)
1-0 Patryk Zaucha
2-0 Patryk Zaucha
2-1 Tymoteusz Dynowski
3-1 Michał Zięba
MZPN: Mateusz Burliga - Hubert Pakosz, Michał Ozga (65 Nikodem Morawski), Kacper Laskoś, Jakub Skrzyński, Dorian Pituła, Robert Ożóg (70 Kacper Stefańczyk), Patryk Plewka (50 Adrian Kudelski), Michał Zięba (70 Karol Michalik), Patryk Zaucha (80 Damian Matyja), Mateusz Wyjadłowski (60 Błażej Skórski). Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.

W 20 minucie Ozga dośrodkował, a Zaucha głową pokonał bramkarza. Rywale grali twardo, ambitnie dążyli do wyrównania, mieli też groźnego napastnika. Kiedy po przerwie Zaucha - po prostopadłym podaniu - wygrał pojedynek jeden na jeden wydawało się, że już będzie łatwo. Tymczasem reprezentanci Lubuskiego ZPN  strzelili kuriozalnego gola i to dzięki prezentowi. Laskoś z golkiperem tak długo nie mogli się zdecydować, który wybije piłkę, że zawodnik gości miał sporo czasu, aby skierować futbolówkę do siatki. Na szczęście dla MZPN udała się wyćwiczona na obozie akcja: Zaucha krótko rozegrał rzut rożny z Ożogiem i po wrzutce na bliższy słupek Zięba głową ustalił wynik. Mógł być wyższy, ale sytuacji jeden na jeden nie wykorzystali Wyjadłowski i Stefańczyk.
W 65 minucie kontuzji skręcenia kostki doznał Ozga i pojechał z kierownikiem ekipy Jerzym Płonką do szpitala na badania. Złamań nie stwierdzono, ale noga trafiła do gipsu.

Grupa A:
Mazowiecki ZPN - Pomorski ZPN 2-0 (Pomorski ZPN złożył protest, ktory zostanie rozpatrzony w sobotę)
Lubelski ZPN - Dolnośląski ZPN 0-3

1. Mazowiecki ZPN      2   6   5-0
2. Pomorski ZPN         2   3   1-2
3. Dolnośląski ZPN      2   3   3-1
4. Lubelski ZPN           2   0   0-6
(ag)

Reprezentacja Małopolski przed dzisiejszym meczem z Lubuskim ZPN. Stoją od lewej: Laskoś, Pituła, Burliga, Skrzyński, Plewka, Wyjadłowski. W dolnym rzędzie: Ozga, Ożóg, Zięba, Pakosz, Zaucha.