Juniorskie derby Cracovii z Wisłą na remis
ango | 2013-01-05 16:58:04

Po przerwie świąteczno-noworocznej zostały wznowione halowe mistrzostwa Krakowa juniorów.

W sobotę w balonie Cracovii przy ul. Wielickiej grali juniorzy starsi. W trzeciej kolejce doszło do ciekawych, derbowych pojedynków. Mecz Cracovii z Wisłą to pokaz dobrego futbolu, a emocje trzymały do ostatnich sekund. "Pasy" dobrze rozpoczęły i prowadziły 2-0 i 3-1, a na dodatek miały 3-4 sytuacje z gatunku tych stuprocentowych. Nie wykorzystali ich Panek, Ropski i Wdowiak, co się srodze zemściło.

Hutnik przystąpił do spotkania z sąsiadem zza miedzy - Krakusem - w znacznie mocniejszym składzie niż w poprzedniej potyczce z Wisłą. Na ławce zabrakło trenera Rafała Barana, który - o czym już informowaliśmy - zakończył z końcem roku pracę w tym klubie. Dzisiaj drużynę prowadził Robert Czopek, ale - jak sam podkreślił - to jeszcze nic pewnego, bowiem stosowna umowa nie została podpisana.

Garbarnia pewnie prowadziła z AP 2011 Zabierzów 2-0 i kontrolowała wydarzenia. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, by zabierzowianie zdobyli kontaktowego gola i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie "Brązowi" wygrali 2-1 i są w czołówce tabeli.

Górnik Wieliczka nadal jest bez punktu, ale w sobotę był bliski remisu z SMS Kraków. Podopieczni Piotra Pasternaka po ładnych akcjach prowadzili 2-0, 4-2, by na 126 sekund przed końcem stracić gola na 4-4, a na 10 sekund piątego!

Sędziował Tomasz Piróg.

Hutnik Nowa Huta - Krakus Nowa Huta 1-4 (1-1)
1-0 Lubera 2
1-1 Stawiarski 6
1-2 Kuziel 35
1-3 Stawiarski 43
1-4 Ciastoń 46
Sędziował Piotr Turcza.

Garbarnia Kraków - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 2-1 (2-0)
1-0 Kokoszka 7
2-0 Ząbczyk 16
2-1 Kajak 43

Górnik Wieliczka - MKS SMS Kraków 4-5 (2-0)

8.  Górnik Wieliczka   3    0      7-17

W niedzielę pod balonem Cracovii przy ul. Wielickiej grali juniorzy młodsi w ramach halowych mistrzostw Krakowa. W najciekawszej potyczce Hutnik uległ Wiśle 2-4, choć do przerwy prowadził 1-0 po golu Jacaka z rzutu karnego.

Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 4-3 (1-1)
0-1 Przybył 15