Komplet punktów w meczach o Puchary im. K. Górskiego i K. Deyny
ango | 2014-10-21 20:48:11

To był udany wtorek dla małopolskich reprezentacji.

W 3. kolejce Pucharów im. Kazimierza Górskiego i im. Kazimierza Deyny obie drużyny MZPN wygrały ze Świętokrzyskim ZPN.
Na stadionie Bronowianki zjawiło się sporo osób, a wśród obserwujących byli m.in. prezes MZPN Ryszard Niemiec, wiceprezes ds. szkolenia Świętokrzyskiego ZPN - Paweł Rybus i cała plejada znanych szkoleniowców: Lucjan Franczak, Aleksander Brożyniak, Władysław Łach, Michał Królikowski, Piotr Kocąb, Andrzej Turczyński, Krzysztof Szopa, Bogusław Pietrzak, Andrzej Sykta, Mieczysław Ślusarek, Dariusz Marzec, Krzysztof Krok, Marian Cygan.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2000)
Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 3-2 (1-1)
1-0 Mateusz Wyjadłowski 23
1-1 Cezary Matuszewski 37 (karny)
2-1 Mateusz Wyjadłowski 52
2-2 Wiktor Długosz 73
3-2 Mateusz Wyjadłowski 80+3
Sędziowali: Daniel Sławek - Zbigniew Ordon, Kazimierz Walski (Tarnobrzeg). Czerwona kartka - Michał Ozga (46,
faul ratunkowy).
MZPN: Mateusz Burliga - Jakub Skrzyński, Michał Ozga, Hubert Pakosz, Patryk Zaucha - Michał Zięba (77 Kacper
Stefańczyk), Adrian Kudelski, Robert Ożóg, Dawid Sotwin (73 Dominik Pach) - Arkadiusz Rajczyk (57 Błażej
Skórski), Mateusz Wyjadłowski. Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.

Z różnych względów na ławce rezerwowych znalazło się tylko trzech zawodników z pola. Na szczęście dla
małopolan nie miało to aż tak dużego wpływu, bowiem rozegrali bardzo dobry mecz. W 16 minucie Wyjadłowski po
raz pierwszy stanął przed szansą zdobycia gola, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek (okazało się, że
był spalony). W odpowiedzi Pańszczyk mocno uderzył, jednak Burliga sparował futbolówkę na róg. W 23 minucie
Wyjadłowski - po prostopadłym podaniu Ozgi - znalazł się sam przed bramkarzem, minął go i z ostrego kąta
umieścił piłkę w siatce. Warto dodać, że gospodarze grali wówczas w przewadze, bo na karze przebywał
Ordzianowski. Tuż przed przerwą Pakosz faulował w polu karnym Pańszczyka, a podyktowaną "jedenastkę"
wykorzystał Matuszewski.
Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla miejscowych. Szybki Długosz uciekł Ozdze, który faulem taktycznym
ratował sytuację i za to przewinienie ujrzał czerwoną kartkę. W 52 minucie Szydłowski znalazł się sam przed
Burligą, ale nie wykorzystał okazji. To się od razu na gościach zemściło - Wyjadłowski wbiegł z prawej strony
w pole karne, minął Warzyńskiego i posłał piłkę do siatki obok wybiegającego bramkarza. Przyjezdni starali się
odrobić stratę; w 67 minucie Kołomański miał przed sobą tylko Burligę, ale nie trafił w bramkę. Udało się
sześć minut później - Pańszczyk krótko rozegrał rzut rożny z Długoszem i ten drugi z ostrego kąta przelobował
Burligę. Szkoda, że w tym przypadku zaspali małopolanie, którzy nawet nie zauważyli, że przyjezdni rozpoczęli
grę z rogu. Po upływie trzech minut gola strzelił Szydłowski, jednak - mimo protestów gości - sędzia go nie
uznał dopatrując się spalonego. W doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się do małopolan - Wyjadłowski
otrzymał prezent od obrońcy i z 6-7 metrów huknął w górny róg bramki ustalając wynik meczu. Gracz Wisły
popisał się hat-trickiem i bez wątpienia był najlepszym graczem potyczki...

W drugim meczu:
Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN 0-0

1. Małopolski ZPN        3    5    4-3
2. Podkarpacki ZPN      3    5    2-1
3. Świętokrzyski ZPN   3    3    3-4
4. Lubelski ZPN            3    2    0-1

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny (rocznik 1999)
Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 2-0 (0-0)
1-0 Adrian Grzybek 55
2-0 Karol Stanek 75 (karny)
Sędziowali: Zbigniew Ordon - Daniel Sławek, Kazimierz Walski (Tarnobrzeg).
MZPN: Karol Niemczycki - Tomasz Kurek (77 Mikołaj Przywara), Mateusz Jurczak, Dawid Linca, Piotr Martuszewski
- Adrian Grzybek, Marcin Jaworski, Szymon Hajduk, Mateusz Reczulski (65 Łukasz Sochacki), Kacper Malinowski
(80+1 Michał Wiśniewski) - Karol Kuczek (53 Karol Stanek). Trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Krystian Pać.

Po dwóch porażkach małopolanie przystąpili do gry mocno zmobilizowani. Posiadali przewagę, częściej atakowali,
ale do odnotowania były tylko dwa momenty. W 31 minucie Grzybek strzelał z dystansu i piłka poszybowała tuż
nad poprzeczką, a pięć minut później Martuszewski uderzeniem zza linii pola karnego przymierzył w słupek.
Tuż po przerwie efektowna interwencją popisał się Niemczycki i był to sygnał ostrzegawczy dla gospodarzy. W 49
minucie powinno być 1-0; po strzale Lincy dobijał jednak mało precyzyjnie Kuczek. Za moment główkował - po
rogu Grzybka - Hajduk, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Był jednak bezradny w 55 minucie, kiedy po zagraniu
Reczulskiego szybki Grzybek ograł Smugę i precyzyjnie przymierzył obok interweniującego golkipera. Po chwili
sędzia nie odgwizdał faulu w polu karnym na Hajduku, a później Malinowski nie wykorzystał sytuacji jeden na
jeden. I wreszcie w 75 minucie stało się jasne, że punkty zostaną w Krakowie. Po kontrataku 3 na 1 bramkarz
powalił na ziemię Grzybka, a podyktowanego karnego zamienił na gola Stanek.

(AnGo)

Sędziowie Zbigniew Ordon, Daniel Sławek i Kazimierz Walski wyprowadzają drużyny z rocznika 2000.

Reprezentacja Małopolski z rocznika 2000.

Strzelec trzech goli dla Małopolski - Mateusz Wyjadłowski. Z lewej Wiktor Długosz ze Świętokrzyskiego ZPN.

Z lewej Dawid Sotwin z Małopolski, obok Michał Krzak.

1-0. Mateusz Wyjadłowski mija bramkarza Bartosza Skowronka i z ostrego kąta kieruje piłkę do bramki.

Dawid Sotwin (czerwony strój) walczy o piłkę z Dominikiem Sieradzkim.

1-1. Mateusz Burliga kapituluje po karnym w wykonaniu Cezarego Matuszewskiego.

Po tym rzucie wolnym w wykonaniu Roberta Ożoga (nr 10) bramkarz złapie piłkę.

Spotkanie po latach. Trener MZPN - Marcin Pasionek rozmawia z trenerem Świętokrzyskiego ZPN - Rafałem
Stefańskim. Co ciekawe, obaj grali w sezonie 2000/2001 w barwach kieleckiej Korony. W środku trener Łukasz Szewczyk, z lewej sprawujący opiekę medyczną Dariusz Jaskólski.

Sędzia pokazuje czerwoną kartkę kapitanowi małopolskiej reprezentacji - Michałowie Ozdze.

W tej sytuacji Bartosz Szydłowski nie zdołał pokonać Mateusza Burligi.

Mateusz Wyjadłowski (z lewej) i Dawid Świderski.