Puchar im. Włodzimierza Smolarka: Małopolska pierwsza w Kolbuszowej
ango | 2014-09-24 13:12:50

Kadra MZPN z rocznika 2001 przebywała w Kolbuszowej, gdzie uczestniczyła w pierwszym turnieju eliminacyjnym o Puchar PZPN im. Włodzimierza Smolarka.

Podopieczni trenerów Dariusza IwanowskiegoMateusza Stańca we wtorek rozegrali dwa mecze  w pierwszym wygrali z Lubelskim ZPN 2-1, a w drugim zremisowali z Podkarpackim ZPN 2-2. W obu potyczkach zespół z Małopolski strzelał ważne bramki w ostatnich fragmentach. W środę MZPN zagrał ze Świętokrzyskim ZPN, a spotkanie decydowało o 1. miejscu w turnieju. Pewne 2-0 było jak najbardziej zasłużone.

Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 2-1 (0-1)
Bramki dla MZPN: Biernat 47, Dziadkowiec 50
MZPN: Ciężkowski - Smajdor, Kaczkowski, Mielec, Bentkowski (30 Szewczak), Szot, Janik (45 Wojtuszek), Wojtaszek (35 Dziadkowiec), Widndys (35 Grudziński), Grojec (45 Gałka), Biernat.

Na początku spotkania nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W końcówce pierwszej połowy zespół Lubelskiego ZPN objął prowadzenie. Po przerwie nasz zespół osiągnął przewagę trafiając dwukrotnie w końcowych minutach - podsumował trener Dariusz Iwanowski.

Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 2-2 (1-1)
Bramki dla MZPN: Biernat 10 i 48
MZPN: Tokarz  Smajdor, Kaczkowski, Mielec (26 Dzierżak), Szewczak (30 Bentkowski), Wojtaszek (40 Gałka), Grojec (26 Windys), Janik, Szot, Wojtuszek (35 Dziadkowiec), Biernat.

Do przerwy mecz pod dyktando naszej drużyny potwierdzony zdobytym golem. Po jednej z kontr gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę. Po przerwie przewagę osiągnął zespół z Podkarpacia stwarzając spore zagrożenie pod naszą bramką i w efekcie wyszedł na prowadzenie. Trzeba pochwalić chłopaków, bo od tego momentu włożyli mnóstwo sił aby wyrównać, co stało się na dwie minuty przed końcem  podkreślił trener Iwanowski.

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 2-0 (1-0)
Bramki dla MZPN: Dziadkowiec 15, 35
MZPN: Tokarz (26 Ciężkowski) - Dzierżak (26 Smajdor), Kaczkowski, Mielec, Szewczak (26 Bentkowski), M. Grudziński (26 Grojec), Janik, Szot, Biernat (45 Wojtuszek), Gałka (26 Wojtaszek), Dziadkowiec (40 Windys).

W pierwszej połowie meczu dominowała walka o każdy metr boiska, mało było płynnej gry. Po zmianie stron osiągnęliśmy dużą przewagę, strzelając dwie bramki po zespołowych akcjach - posumował trener Iwanowski.

4. Lubelski ZPN            3    0    5-9

Reprezentacja Małopolski z rocznika 2001. Zdjęcie wykonane podczas turnieju w Kolbuszowej.