Falstart małopolskich reprezentacji w dwumeczu z Lublinem
info_foto
ango | 2014-09-16 18:21:09

To nie była udana inauguracja małopolskich reprezentacji w konfrontacji z Lubelskim ZPN w ramach Pucharu im. K. Górskiego i im. K. Deyny.

W dwumeczu rozegranym na stadionie Bronowianki kadra z rocznika 2000 zremisowała 0-0, a o rok starsza przegrała aż 1-4. Na trybunach zasiadło wiele czynnych do niedawna piłkarzy ekstraklasowych obecnie zajmujących się szkoleniem: Andrzej Niedzielan, Arkadiusz Radomski, Mirosław Szymkowiak, Krzysztof Hajduk czy Mariusz Jop, a także byłych ekstraklasowych trenerów - Piotr Kocąb i Władysław Łach.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2000)
Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 0-0, karne 3-4
Sędziowali: Daniel Sławek - Zbigniew Ordon, Grzegorz Łącz (Tarnobrzeg).
MZPN: Mateusz Burliga - Hubert Pakosz, Michał Ozga, Damian Matyja, Jakub Skrzyński (68 Michał Bujas) - Karol Michalik (41 Kacper Szarek), Błażej Skórski (41 Kacper Szarek), Robert Ożóg, Adrian Kudelski (60 Patryk Kieliś), Patryk Zaucha (41 Dawid Żeliszczak) - Dawid Sotwin. Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.
LZPN: Mateusz Kochalski - Michał Trawiński, Jakub Futrzyński, Piotr Sacewicz, Kacper Tymosiak (65 Krzysztof Rybak) - Hubert Sałasiński, Kacper Lipiński (50 Cezary Pęacak), Mateusz Bartosiak (55 Krystian Małyska), Maciej Bosak, Michał Król (45 Kamil Wolanin) - Mateusz Ozimek (50 Jakub Kawałko). Trenerzy: Krzysztof Gralewski, Szymon Gieroba.

Do przerwy grający z wiatrem goście lepiej się prezentowali i próbowali strzelać z dystansu, jak choćby w 33 minucie Hubert Solański (minimalnie niecelny wolny z ok. 35 metrów). Po przerwie zaatakowali małopolanie. Z upływem czasu ich przewaga rosła, ale nie przyniosła wymiernych korzyści. W 78 minucie lublinianie domagali się karnego za zgranie piłki ręką, z kolei w doliczonym czasie gry miejscowi liczyli na "wapno" po ataku na Dawidzie Sotwinie.

* III runda, 21 października (wtorek):
Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN, Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN (stadion Bronowianki, godz. 12 i 14)

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny (rocznik 1999)
Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 1-4 (1-2)
1-0 Karol Stanek 2
1-1 Bartłomiej Tkaczuk 6
1-2 Kamil Frańczak 18
1-3 Adam Czemierowski 48
1-4 Bartosz Iwanicki 80+3
Sędziowali: Zbigniew Ordon - Daniel Sławek, Grzegorz Łącz (Tarnobrzeg).
MZPN: Karol Niemczycki - Piotr Kazek (53 Daniel Smolski), Łukasz Kantyka, Olaf Niepokój, Kamil Woźniak - Karol Matras (65 Oliwier Bogusławski), Adrian Grzybek, Dawid Linca, Szymon Hajduk (41 Nikodem Gniecki) - Karol Stanek (65 Kamil Baran), Tomasz Puch (53 Jakub Wrześniak). Trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Krystian Pać.
LZPN: Michał Andrzejkiewicz - Bartłomiej Kozłowski, Piotr Kożuchowski, Szymon Budzyła, Kacper Stanisławek (41 Emil Zieliński) - Maksymilian Cichocki (75 Paweł Jaszczuk), Artur Balicki (58 Michał Dudek), Kacper Persona, Bartłomiej Tkaczuk, Adam Czemierowski (67 Jakub Buczek) - Kamil Frańczak (72 Bartosz Iwanicki). Trenerzy: Tomasz Złomańczuk, Miłosz Storto.

Początek udany dla MZPN, bowiem już w 67 sekundzie Karol Stanek otrzymał piłkę w polu karnym i pewnie przymierzył w dłuższy róg. Odpowiedź była szybka - Piotr Kazek tak niefortunnie próbował wybić futbolówkę, że przejął ją po rykoszecie Bartłomiej Tkaczuk i w sytuacji jeden na jeden nie zmarnował okazji. W 18 minucie kontra gości i niepewna postawa gospodarzy w defensywie dała Lubelskiemu ZPN drugiego gola. Małopolska próbowała odrobić stratę i była bliska wyrównania; w 34 minucie - po dośrodkowaniach ze skrzydła - "główkowali" obok bramki Karol Stanek i Piotr Kazek. Trzy minuty poźniej piłkę po mocnym uderzeniu Tomasz Pucha efektownie sparował na róg Michał Andrzejkiewicz.
Po przerwie przyjezdni wzmocnili defensywę i nie mieli problemów z rozbijaniem wolnych ataków rywala. Na dodatek skorzystali z prezentów i strzelili jeszcze dwa gole. W 48 minucie strata piłki przy wyprowadzaniu sprawiła, że Adam Czemierowski miał przed sobą tylko Karola Niemczyckiego. Czwarta bramka padła dla Lubina w ostatniej akcji spotkania; sędzia nie wznawiał już gry ze środka.