Niemcy po raz czwarty mistrzami świata
ango | 2014-07-14 07:04:17

Niemcy po raz czwarty mistrzami świata w piłce nożnej, wcześniej triumfowali w 1954, 1974 i 1990 roku.

W niedzielnym finale na legendarnej Maracanie w Rio pokonali Argentynę 1-0. Zwycięskiego gola zdobył Mario Goetze w 113. minucie. Decydujący moment nastąpił w 113. minucie. Schuerrle przeprowadził rajd lewym skrzydłem, idealnie zacentrował na szósty metr do Goetzego, który przyjął piłkę na klatkę piersiową i zanim spadła na ziemię uderzył z 3 metrów z woleja w "długi" róg, obok zaskoczonego takim obrotem sprawy Romero. Wspaniała bramka!
Biało-błękitni rzucili się do ataku. W 118. minucie z 12 metrów główkował Messi, ale tuż nad poprzeczką. W 120+3. minucie Messi miał ostatnią szansę, lecz z wolnego z 26 m strzelił za wysoko.

Mecz stał na znakomitym poziomie. Niemcy prowadzili grę (posiadanie piłki - 60:40%, strzały 10:10, celne 7:2), ale Argentyńczycy nie byli gorsi, stworzyli sobie lepsze sytuacje. Popełnili jednak jeden błąd w obronie, który kosztował ich mistrzostwo świata.