Juniorzy Wisły rozgromili Cracovię 10-0 i są mistrzami Polski
ango | 2014-06-25 19:16:13

Juniorzy Wisły Kraków zdobyli tytuł mistrza Polski juniorów. W rewanżowym meczu finałowym, rozegranym w środę na boisku przy ul. Kałuży, wiślacy rozgromili Cracovię 10-0!

0-10 Przemysław Lech 78
Sędziowali: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Jarosław Machowski (KS Płock). Żółte kartki: Barczuk, Ceglarz – Lech, T. Zając, Żemło, Gulczyński, J. Bartosz. Czerwone kartki: Dudek (62, faul), Kobyłka (80, faul taktyczny). W pierwszym spotkaniu Wisła wygrała 2-1.
CRACOVIA: Kobyłka – Moskal, Barczuk, M. Bartosz, Kapera (46 Król) – Dudek, Gala, Panek (46 Kiebzak), Szewczyk – Ceglarz (46 Szymczak), Surma (62 Klimczyk). Trener: Paweł Zegarek.
WISŁA: M. Zając – Kolanko (64 J. Bartosz), Żemło, Bierzało, Szywacz – Kościelniak, Lech, Kamiński (59 Marszalik), Gulczyński, Kuczak (82 Janur) – T. Zając (74 Wąsikowski). Trener: Dariusz Marzec.

W pierwszym meczu finałowym, rozegranym przy ul. Reymonta, Wisła wygrała tylko 2-1, choć miała sporą przewagę. Przed rewanżem wydawało się, że drugie spotkanie będzie wyrównane i zacięte. Tymczasem szybko okazało się, że "Pasy" nie są w stanie nawiązać walki ze świetnie usposobionymi wiślakami. Już po 9 minutach było 0-2 i praktycznie po meczu. Goście mogli od tej chwili grać spokojnie, długo utrzymywać się przy piłce i punktować miejscowych. "Biała Gwiazda" z każdą upływającą minutą ośmieszała rywala, a kolejne stracone gole coraz bardziej zniechęcały Cracovię.
Wisła grała jak w sparingu z mało wymagającym przeciwnikiem i mogła zaprezentować wiele składnych akcji. Efektowna była bramka Dawida Kamińskiego strzelona z ostrego kąta i Tomasza Zająca na 6-0, który po indywidualnej akcji w stylu Messiego poradził sobie ze stoperem i golkiperem, po czym skierował futbolówkę do pustej bramki.
"Pasy" kończyły potyczkę w dziewięciu. W 62 minucie plac gry opuścił po brutalnym faulu Tomasz Dudek, a w 80 minucie Damian Kobyłka, który wybrał się poza pole karne. Trener Zegarek wcześniej wykorzystał limit zmian, więc między słupkami stanął stoper Michał Bartosz.
Medale i puchary wręczyli prezes PZPN – Zbigniew Boniek w towarzystwie szefa MZPN – Ryszarda Niemca. W imieniu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej puchary wręczyli Andrzej Mikołajczyk (mistrz Polski juniorow z Cracovią w 1959 r.) i Piotr Skrobowski (członek Wydziału Szkolenia, były reprezentacyjny piłkarz Wisły).
(AnGo)

Za chwilę wielki finał na stadionie Cracovii.

Sędzia Szymon Marciniak rozpoczyna losowanie. Z nr 10 kapitan Wisły - Przemysław Lech, z prawej Cracovii - Patryk Moskal.