Derby Krakowa w finale mistrzostw Polski juniorów!!!
ango | 2014-06-20 11:18:05

W finale MP juniorów dojdzie do derbów Krakowa. W niedzielę 22 czerwca o godz. 15 Wisła podejmie Cracovię, a w środę 25 czerwca, też o godz. 15, Cracovia podejmie Wisłę!

Cracovia dokonała niesamowitego wyczynu w dzisiejszym rewanżowym meczu półfinałowym mistrzostw Polski juniorów. Po niedzielnej porażce z Pogonią u siebie 3-5, odrobiła w Szczecinie straty wygrywając w identycznych rozmiarach 5-3! Dogrywka nie przyniosła rezultatu, a karne wygrały Pasy 5-3!

Sędziował Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
POGOŃ: Łukasz Botsch, Paweł Marczuk, Michał Stańczyk, Adrian Krzywicki, Hubert Matynia, Patryk Bednarski (46 Dawid Kuliga), Robert Obst (62 Krystian Peda), Konrad Bartoszewicz, Michał Walski, Dawid Kort (75 Łukasz Głowacki), Patryk Paczuk (68 Sebastian Bisewski).
CRACOVIA: Damian Kobyłka, Sebastian Klimczyk (46 Szymon Kiebzak), Krzysztof Barczuk, Michał Bartosz, Patryk Moskal - Tomasz Dudek, Dawid Gala (59 Paweł Piątek), Mariusz Panek - Kacper Kapera (85 Hubert Król), Krzysztof Szewczyk, Krzysztof Ropski (46 Dawid Surma).

Gdy w 70. minucie Pogoń objęła prowadzenie 3-1, wydawało się, że losy awansu zostały już rozstrzygnięte. Ale podopieczni trenera Pawła Zegarka nie zrezygnowali. Między 76. a 89. minutą strzelili cztery bramki i wyrównali stan dwumeczu! W dogrywce bramki nie padły, o występie w finale decydowały więc rzuty karne:

***
Juniorzy starsi Wisły Kraków awansowali do finału mistrzostw Polski. Po niedzielnym zwycięstwie 5-1 nad Lechem Poznań, dziś w rewanżu, rozegranym we Wronkach, zremisowali 1-1.

Lech Poznań - Wisła Kraków 1-1 (0-0)
0-1 Tomasz Zając 56
1-1 Piotr Kurbiel 68
Sędziował Artur Aluszyk. Żółte kartki: Banaszak – Żemło, Marszalik.
LECH: Adrian Szady, Marcin Tomaszewski, Hubert Wolak, Marcin Banaszak, Grzegorz Rogala, Krystian Sanocki (72 Jerzy Kołakowski), Marcin Gawron, Robert Janicki (46 Piotr Rymar), Jakub Serafin, Kamil Szubertowski (46 Kamil Bzdziel), Piotr Kurbiel (57 Krzysztof Gładosz).
WISŁA: Mateusz Zając, Bartłomiej Kolanko (84 Jakub Bartosz), Piotr Żemło (61 Krystian Kujawa), Michał Bierzało, Remigiusz Szywacz, Dawid Kamiński (50 Grzegorz Marszalik), Przemysław Lech, Grzegorz Gulczyński (27 Oskar Wąsikowski), Kamil Kuczak, Dominik Kościelniak, Tomasz Zając.

Krakowianie objęli prowadzenie w 56. minucie, wykorzystując błąd rywali przy wyprowadzaniu piłki. W polu karnym futbolówka trafiła przypadkowo do Zająca, który niepilnowany silnie uderzył z ostrego kąta do siatki. Lechici wyrównali z kontry. Podaniami przeszli pod bramkę gości, gdzie Kurbiel z lewej strony płaskim strzałem doprowadził do remisu.