Puchary PZPN: wygrana i remis reprezentacji Małopolski
info_foto
ango | 2014-04-29 17:59:44

Na stadionie Bronowianki odbyły się we wtorek mecze Małopolskiego ZPN z Podkarpackim ZPN w ramach eliminacji o Puchary PZPN. Gospodarze w pierwszym spotkaniu zremisowali 1-1, a w drugim wygrali 2-1.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (roczniki 2000/2001)
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 1-1 (0-1), karne 2-3
0-1 Kamil Piątkowski 24
1-1 Arkadiusz Rajczyk 46
Sędziowali: Damian Gawęcki - Adrian Sitarz, Kamil Sitarz (Świętokrzyskie KS).
MZPN: Tokarz (36 Ciężkowski) - Skrzyński, Skórski (46 Kudelski), Pakosz, Zięba (63 Leśniak) - Rajczyk (61
Michalik), Plewka, Ożóg, Kieliś, Malisz - Biernat (36 Smajdor). Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.

Goście objęli prowadzenie po strzale z wolnego w wykonaniu Piątkowskiego. Po przerwie (grano 2x35 min) więcej z gry mieli reprezentanci Małopolski. W 38 minucie Rajczyk głową - po centrze Zięby - nie zdołał pokonać bramkarza. Osiem minut później ten sam duet powtórzył akcję i tym razem futbolówka wylądowała w siatce. W końcówce gorąco było pod obiema bramkami. Z jednej strony z bliska nie trafiali Zięba i Pakosz, a z drugiej Andreasik.

Do rozegrania
15.05.2014 (czwartek), godz. 12.00: Lubelski ZPN – Małopolski ZPN, Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN
27.05.2014 (wtorek), godz. 12.00: Małopolski ZPN – Świętokrzyski ZPN, Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny (roczniki 1998/1999)
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 2-1 (0-1)
0-1 Michał Domański 20
1-1 Bartosz Czarnecki 68
2-1 Mateusz Pietrzyk 77
MZPN: Chorążka - Linca, Pasionek, Górecki (43 Hebda), Mik (61 Puch) - Świętek (41 Pietrzyk), Jaworski (61
Grzybek), Kociołek, Handzlik, Czarnecki - Zawrzykraj. Trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Krystian Pać.

Drużyna z Podkarpacia wykorzystała błąd rywala przy wyprowadzaniu piłki i Domański w sytuacji jeden na jeden pewnie trafił. Małopolanie z każdą minutą grali lepiej, a sporo ożywienia wprowadziły dokonane zmiany. W 67 minucie Czarnecki niewiele się pomylił przy wykonywaniu rzutu wolnego, ale po chwili wbiegł z piłką w pole karne, ograł stoperów i przymierzył w róg. Tuż przed końcem obrońca gości zbyt lekko podał do swojego bramkarza, futbolówkę przejął Pietrzyk i po minięciu golkipera skierował ją do pustej bramki.

Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN 4-1

1. Świętokrzyski ZPN     4   9   8-8
2. Małopolski ZPN          4   7   7-6
4. Podkarpacki ZPN       4   5   10-5
4. Lubelski ZPN             4   1   4-10

Do rozegrania:

Mecz o Puchar Kazimierza Deyny z uwagą obserwował prezes MZPN Ryszard Niemiec.

Oba spotkania sędziowali: Kamil Sitarz, Damian Gawęcki i Adrian Sitarz.

Fragment meczu Małopolski (białe koszulki) z Podkarpaciem.

Trenerzy reprezentacji Małopolski z roczników 2000/2001 - Łukasz Szewczyk (z prawej) i Marcin Pasionek.

Po meczu zakończonym wynikiem 1-1 strzelano rzuty karne.

Trenerzy reprezentacji Małopolski z roczników 1998/99 - Grzegorz Dąbrowski i Krystian Pać.

Reprezentacja Małopolski z roczników 1998/99.

Fragment meczu o Puchar Kazimierza Deyny - Małopolska w niebieskich strojach.

Po strzale z wolnego w wykonaniu Czarneckiegto piłka minie słupek. W następnej minucie ten piłkarz po solowej akcji strzelił gola na 2-1.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Godny (sportowetempo.pl)