FUTSAL EKSTRAKLASA: BSF ABJ z pucharem PZPN, Legia pokonana w Bochni
rk | 2022-08-28 08:56:41

W sobotę rozpoczął się nowy sezon w Futsal Ekstraklasie. Z trzech beniaminków rozgrywek najlepiej spisał się BSF ABJ Bochnia, który pokonał Legię Warszawa 6-4. W obecnym sezonie o tytuł, którego obrońcą jest Piast Gliwice, walczy 15 drużyn.

BSF ABJ Bochnia - Legia Warszawa 6-4 (5-2)
6-4 Wędzony 38
BSF ABJ: Kollar - Wędzony, Musiał, Budzyn, Blanco, Burkowicz, Czech, Tijerino, Cabalceta, Matras, Przybył.

Przed pierwszym gwizdkiem okazały puchar PZPN za awans do futsalowej elity wręczył prezesowi bocheńskiego klubu Rafałowi Czai prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun. W miłej uroczystości brali też udział starosta bocheński Adam Korta i przewodniczący komisji futsalu MZPN Piotr Zawodny.

Sam mecz dostarczył wielu emocji, a bocheńskiej publiczności zaprezentowała się trochę odmieniona drużyna BSF ABJ, którą trener Klaudiusz Hirsch zbudował z myślą o powalczeniu o coś więcej niż tylko utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Mecz zaczął się od bramki dla Legii, ale potem niesieni dopingiem kibiców gospodarze przejęli kontrolę i objęli prowadzenie 5-1. Druga połowa to przewaga Legii, której lider Milewski nieustannie nękał swoimi strzałami lewą nogą nowego bramkarza BSF ABJ - Słowaka Kollara. Milewski zdobył dwa gole z tzw. przedłużonych karnych, gdyż gospodarze szybko złapali 5 fauli. Na 5 minut przed końcem zawodów Legia traciła do miejscowych tylko gola, ale spokój w szeregach bocheńskiej ekipy zaprowadził Adam Wędzony, dzięki czemu inauguracja w Bochni zaczęła się i skończyła w sposób niezwykle efektowny. (P)

W innych meczach piątkowo-sobotnich: Widzew Łódź - Futsal Leszno 5-3, Słoneczny Stok Białystok - Constract Lubawa 2-8, AZS UŚ Katowice - Rekord Bielsko-Biała 0-7.

Prezes MZPN Ryszard Kołtun wręcza puchar PZPN Rafałowi Czai, prezesewi BSF ABJ Bochnia

Od lewej prezes MZPN Ryszard Kołtun, prezes BSF ABJ Bochnia Rafał Czaja i starosta bocheński Adam Korta