II LIGA KOBIET: Drugie derby Krakowa dla Wandy
rk | 2022-08-21 20:18:49

W drugiej lidze kobiet znakomity początek sezonu notuje Wanda Kraków. Podopieczne trenera Krzysztofa Szota po zwycięstwie przed tygodniem nad Podgórzem Kraków 3-0 pokonały AZS UJ II Kraków 2-0 i w tabeli grupy południowej zajmują drugie miejsce.

Dla zespołu gości było to pierwsze spotkanie po fuzji z Prądniczanką i widać było, zwłaszcza w pierwszej połowie, niedostateczne zgranie pomiędzy zawodniczkami, które trenują ze sobą od kilku tygodni. W ekipie Wandy pierwszoplanową postacią była pozyskana latem ze Śląska Wrocław Katarzyna Kemfe. Młoda zawodniczka miała trzy bramkowe okazje, wykorzystała jedną, niemniej z tak silną i dobrze ustawiającą się piłkarką Wanda ma szanse na czołowe lokaty. Akademiczki wyszły na drugą połowę niesamowicie zmotywowane, ale w 15. sekundzie gry Agata Dąbrowska popisała się skutecznym uderzeniem z... 45 metrów! Dąbrowska także latem dołączyła do klubu z Nowej Huty przechodząc z Resovii. Sytuacja AZS UJ II stała się bardzo trudna, niemniej podopieczne Piotra Sędora mogły ten mecz nawet wygrać. Aby tak się stało Alicja Duszyk musiałaby posłać piłkę do pustej bramki, a nie nad poprzeczką, a Brygida Solawa i Kinga Pawlica lepiej zachować się w sytuacjach sam na sam.

Wanda Kraków - AZS UJ II Kraków 2-0 (1-0)
1-0 Kemfe 16
2-0 Dąbrowska 46
Sędziowała Aleksandra Łapa. Żółte kartki: Marszałek, Dąbrowska.
WANDA: Piechnik - Stachurska (87 Mucha), Fiałek, Rusek, Ferenc, N. Radwańska, Palkiewicz, Trojan (70 Staszczak), Dąbrowska, Kemfe (85 Kaźmierowska), Zaporowska (70 Pacholarz).
AZS UJ II: Michalska - Karp, Kwarciak (28 Porosło), Wietecha, Marszałek (75 K. Radwańska), Wachowska (46 Sroka), Duszyk, Solawa, Pawlica, Talaga, Maronde. (P)