Wieczysta w III lidze, Nieciecza kończyła w dziewiątkę
ango | 2022-06-28 19:04:31

Wieczysta w III lidze! Zespół krakowski we wtorkowym rewanżu - rozegranym w Niecieczy - wygrał z rezerwami Bruk-Betu 3-0.

Mecz bez emocji i znów pod dyktando gości. Gospodarze kończyli spotkanie w dziewięciu. W 38 minucie boisko po drugiej żółtej kartce opuścił Winicjusz Wanicki, a w 64 minucie bramkarz Patryk Janczy, który faulował Sławomira Peszkę poza polem karnym. Ozdobą meczu był gol Maksymiliana Hebla, ktróry przymierzył z rzutu wolnego egzekwowanego z ok. 35 metrów.
Tuż po meczu puchar od związku za awans do III ligi z rąk wiceprezesa MZPN Jerzego Nagawieckiego odebrał kapitan
Wieczystej - Sławomir Peszko.

Termalica Bruk-Bet II Nieciecza - Wieczysta Kraków 0-3 (0-1)
0-1 Maksymilian Hebel 12 (wolny)
0-2 Radosław Majewski 70 (karny)
0-3 Łukasz Pietras 75
Sędziowali: Mariusz Myszka (Stalowa Wola) - Marek Witoń, Artur Żydek oraz techniczny Igor Wojas. Żółte kartki: Wanicki 2, Matuszewski, Dudek, Pek - Gamrot, Jampich. Czerwone kartki: Wanicki (38, druga żółta), Janczy (64) - obaj Bruk-Bet.
W pierwszym meczu barażowym 4-0 dla Wieczystej i jej awans.
TERMALICA: Janczy – Pek, Krasiński, Dudek, Chłoń (73 Pikul) – Wrzosek, Jovanovič, Wanicki, Wacławek, Banasik, Matuszewski (64 Nosek). Trener: Waldemar Dzierżanowski.
WIECZYSTA: Krawczyk – Frańczak, Jampich (69 Michalski), Kołodziej (69 Porębski), Kumah (52 Bąk) – Moulin, Gamrot (63 Pietras) – Peszko, Mišák (59 Majewski), Hebel – Jankowski. Trener: Franciszek Smuda.

Wieczysta zwycięska, III-ligowa. Puchar MZPN w rękach kapitana Sławomira Peszki.

Trener Franciszek Smuda (z pucharem) i Radosław Majewski.