MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA: Wojewódzki finał turnieju LZS w kategorii U-13
ango | 2022-06-23 19:55:51

Dziś na stadionie WLKS Krakus Swoszowice rozegrano wojewódzki finał turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka", w którym zespoły dziewcząt i chłopców U-13 walczyły o prawo gry w ogólnopolskim finale.

Organizatorem zawodów było Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, a nagrody rzeczowe ufundował Polski Związek Piłki Nożnej.

Wśród dziewcząt wygrał UKS Weronica Trójka Staszkówka Jelna, który wyprzedził LKS Respekt Myślenice i Wisłę Brzeźnica. Najlepszą zawodniczką turnieju został Ewelina Magiera z Respektu, najwięcej bramek zdobyła Nadia Wszołek, a najlepszą bramkarką wybrana została Weronika Dolańska (obie Staszkówka).

Wśród chłopców triumfowała Niwa Nowa Wieś, za którą uplasował się Krakus Swoszowice i Piast Łapanów. MVP wybrany został zawodnik Niwy Dominik Kramarczyk, najlepszym bramkarzem został Jakub Schenk z Piasta, a królem strzelców Bartosz Kania z Wilgi Koźmice Wielkie.

Puchary zwycięzcom wręczał wiceprezes Małopolskiego LZS Jacek Kucybała, natomiast nagrody rzeczowe od PZPN wręczał wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Nagawiecki.

Finałowy ogólnopolski turniej dziewcząt zostanie rozegrany w dniach 10-13 lipca w Zamościu, a turniej chłopców w dniach 6-9 lipca w Reńskiej Wsi. (P)