Prezes Fundacji Tomasz Zabielski planował ten Kongres już 2 lata temu, ale przeszkodziła pandemia. Teraz nie było już przeszkód, by konferencja - poruszająca tematykę edukacji dzieci i młodzieży w piłce nożnej na przykładzie działalności angielskich akademii futbolowych - mogła się odbyć. Uczestników Kongresu powitali także Janusz Kozioł (pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. sportu), Ryszard Kołtun (prezes MZPN) i Richard Johnson (dyrektor Akademii Watford FC).
W panelu dyskusyjnym, poprowadzonym przez Filipa Surmę, wzięli udział Henryk Kasperczak, Grzegorz Mielcarski, Tomasz Zabielski i Krzysztof Kołaczyk.
Wypowiedzi filmowej udzielił Adam Nawałka, były trener reprezentacji Polski i jeden z Ambasadorów Kongresu.
Posłuchajcie, co ma do powiedzenia o kierunkach szkolenia w polskiej piłce młodzieżowej:
https://fb.watch/dK13Zs9Yn4/
Adam Nawałka opowiedział również o swoich wspomnieniach związanych z czasami gry w piłkę na poziomie piłki juniorskiej. Posłuchajcie, jak dużym szacunkiem darzy swoich pierwszych wychowawców:
https://fb.watch/dK17oNgbfc/
Z dużym entuzjazmem spotkał się wykład Pawła Guziejko: “Kiedy drybling, kiedy podanie - Mniejszy format gier - Nowe trendy”.
Poruszający był wykład Paula Stewarta o bezpieczeństwie dzieci i najmłodszych zawodników. Oby historia opowiedziana przez niego była ważną lekcją nie tylko dla uczestników Kongresu.
Jimmy Gilligan został zasypany wieloma pytaniami od uczestników Kongresu. Czy wykład związany z filozofią szkolenia w Akademii Watford mógł się podobać? Jesteśmy pewni, że TAK!
Na zakończenie Colin Reid, z grupą młodzieży Pogoni Kraków, zademonstrował rozegranie ataku w bocznych sektorach boiska (teoria i praktyka).
W niedzielę drugi dzień Konferencji, od godziny 9 do 18.30.
Fot. Piotr Kucza/FotoPyK