Wygłaszając nietypowe, ale jednocześnie bardzo ciekawe przemówienie prezes Tęczy Jerzy Wnęk podkreślał niemal na każdym kroku, jak ważny dla miejscowości jest klub, który założył w 1922 roku miejscowy wikariusz Tomasz Rapacz powołując do życia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej. Futbol nie był podstawową formą działalności, niemniej z czasem wyparł pozostałe. W futbol w Tenczynku grano także podczas okupacji, a później klub nazywał się Górnik Tenczynek, by w końcu stać się Tęczą. Kolejne losy klubu były różne, jeden z prezesów opowiadał, że przejmując stery w klubie zastał stan posiadania w kwocie... 60 groszy. Mimo to Tęcza przetrwała, wpisała się w historyczną miejscowość i współpracuje z innymi instytucjami, które ustawiły się w długiej kolejce, by tego dnia złożyć gratulacje. Stanęliśmy więc w niej jako Małopolski Związek Piłki Nożnej, a wiceprezes Jerzy Nagawiecki pogratulował wielu znakomitych wychowanków Tęczy, podkreślił jak ważną rolę pełnią takie kluby w lokalnej społeczności, a na koniec wręczył prezesowi klubu okazały puchar oraz Medal 110-lecia Powstania Struktur Piłki Nożnej w Małopolsce.
Złotą Honorową Odznakę MZPN otrzymał Wacław Gregorczyk, były zawodnik, trener i działacz Tęczy, a obecnie burmistrz Krzeszowic, który wydatnie przyczynił się do gruntownego odrestaurowania klubowego pawilonu. Srebrną Odznakę MZPN otrzymali Jerzy Wnęk, Stanisław Czech i Mieczysław Szczurek, a brązową Bogdan Ślusarczyk. Prezes Podokręgu Chrzanów Józef Cichoń odznaczył złotą odznaką Podokręgu Jacka Kuźnika, Ryszarda Rysia, Zygmunta Pytlika, Roberta Sudoła, Bartłomieja Ślusarczyka i Grzegorza Żbika, srebrną: Krzysztofa Czaka, Michała Izdebskiego, Dominika Maciejowskiego, Macieja Pałkę, Przemysława Pałkę, Grzegorza Stalę i Pawła Tatarucha, a brązową: Piotra Barłoga, Szymona Chodackiego, Grzegorza Izdebskiego, Jana Korbiela, Krystiana Mitkę, Wojciecha Rozmusa, Arkadiusza Zielkę, Michała Ziębę i Kacpra Gwizdałę.
Były też gratulacje dla samorządowców, byłych prezesów, zawodników, lokalnych działaczy i sponsorów. Wyróżnieniem specjalnym uhonorowano Józefa Gacka, byłego zawodnika, trenera i prezesa Tęczy, który z rąk swojego wychowanka Wacława Gregorczyka odebrał medal "Zasłużony dla Gminy Krzeszowice". Józef Gacek, mimo ośmiu wiosen na karku, z chirurgiczną precyzją opowiedział, jak zaczynała się faktyczna budowa klubowego pawilonu w 1980 roku, choć decyzja o jego powstaniu zapadła cztery lata wcześniej. Nestor tenczyńskiego futbolu pamiętał, kto gdzie kopał fundamenty i że każdy z działaczy i zawodników miał obowiązek wykopać swoją normę, a potem w podobny sposób lano do szalunków beton. Po prawie 9 latach harówki w czynie społecznym pawilon został oddany. Dziś czasy są inne, Urząd Miasta i Gminy w Krzeszowicach oraz Województwo Małopolskie złożyły się na wspólną inwestycję, plan skonstruował m.in. najlepszy zawodnik Tęczy Jacek Kuźnik i tak jak na boisku, tak i podczas szkiców wyszło z tego prawdziwe cudo. (pan)