Krakowianki w blasku złota
ango | 2022-06-14 14:30:04

AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków wywalczył akademickie mistrzostwo Polski w piłce nożnej kobiet podczas finałowego turnieju w Poznaniu. To świetne podsumowanie udanego sezonu dla "Jagiellonek", które walczyły na trzech frontach: na boisku, w futsalu i rozgrywkach akademickich!

Krakowianki rozpoczęły turniej od efektownego 11-0 z UM Lublin, potem pokonały 7-0 SGH Warszawa oraz AWF Poznań 6-0. W kolejnej fazie mistrzostw był remis 1-1 z UAM Poznań i wygrana 10-0 z PG Gdańsk. W półfinale "Jagiellonki" wygrały 2-1 z WSG Bydgoszcz, a w finale z Uniwersytetem Łódzkim 4-0. Na 13. miejscu sklasyfikowana została Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie. Najlepszą bramkarką mistrzostw wybrana została Martyna Michalska z AZS UJ Kraków.