Zaproszenie na Kraków Cup 2022
rk | 2022-06-13 19:22:44

Zapraszamy na międzynarodowy turniej piłkarski Kraków Cup! Będzie to I edycja rozgrywek organizowanych przez holenderską fundację Euro-Sportring - największego w Europie organizatora turniejów międzynarodowych. Małopolski Związek Piłki Nożnej jest Partnerem Turnieju.

Dotychczas Euro-Sportring zorganizował w Polsce 8 edycji turnieju Wrocław Trophy, podczas których wystąpiło około 1200 zespołów z 35 państw, obecnie rozgrywki Euro-Sportringu rozgrywane są w 12 europejskich krajach. Podczas Kraków Cup w programie m.in. Ceremonia Otwarcia na Placu Wielkiej Armii Napoleona, gwarantowane minimum 5 meczów, sędziowanych przez licencjonowanych arbitrów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ceremonia Wręczenia Nagród UEFA Respect. Wśród uczestników drużyny z Polski, Słowacji, Ukrainy, Austrii, Holandii, Niemiec, Litwy i Czech.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach to Kraków będzie mógł się pochwalić gospodarzem największego międzynarodowego turnieju piłkarskiego w Europie środkowo-wschodniej.

Turniej odbędzie się w dniach 9-10 lipca 2022 roku na obiektach Hutnika Kraków i Com-Com Zone w sześciu kategoriach wiekowych: U9, U10, U11, U12, U13 U15.
U9, U10 i U11 – gramy po 7 zawodników 2x15 minut, U12 i U13 - gramy po 9 zawodników 2x15 minut, U15 – gramy po 11 zawodników 2x20 minut (na pełnowymiarowych boiskach).