Udany wyjazd reprezentacji do Kolbuszowej
ango | 2022-05-31 21:03:55

Reprezentacje U-13 i U-14 MZPN w finałach ogólnopolskich rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego i Puchar im. Kazimierza Deyny!

Reprezentacja Małopolski z rocznika 2008 pokonała 1-0 drużynę Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Nasi piłkarze zajęli w turnieju eliminacyjnym 1. miejsce, drugie, także dające awans, wywalczył zespół Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Finał rozgrywek o Puchar Kazimierza Deyny odbędzie się w dniach 29.06-5.07 w Małopolsce, w dniach 29 czerwca - 5 lipca br. Mecze odbywać się będą w powiecie krakowskim i olkuskim, a mianowicie w Zabierzowie, Modlnicy, Olkuszu i Kluczach.

Reprezentacja MZPN z rocznika 2009 uległa przeciwnikom z Podkarpacia 1-4 w ostatnim meczu fazy makroregionalnej w ramach rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Zajęła tym samym 2. miejsce (za Podkarpaciem) w eliminacjach i awansowała do finałowego turnieju o mistrzostwo Polski U-13. Turniej najprawdopodobniej odbędzie się w Policach.

Puchar Kazimierza Deyny U-14 (rocznik 2008)
Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 0-1 (0-1)
0-1 Jan Śliz 37
MZPN: Krysa - Stareńczak, Furman (80 Władyka), Urbański, Doniec, Małek (41 Morawiec), Koral (75 Łuczyński), Śliz (65 Kopycki), Lepak (77 Halo), Przybyłko, Skoczek (50 Semik). Trenerzy: Marcin Pasionek, Marek Małysa.
Sędziował: Przemysław Bieniasz (Podkarpacki ZPN). Żółta kartka - Konrad Furman (MZPN).