Tarnovia opuszcza żeńską Ekstraligę
rk | 2022-05-21 21:57:27

Olimpia Szczecin pokonując Tarnovię 3-1 zapewniła sobie utrzymanie na najwyższym szczeblu żeńskiego futbolu w Polsce. W nowym sezonie wystąpi już pod szyldem Pogoni. Tarnovia zaś, po roku gry w elicie, opuszcza ją razem z Rekordem Bielsko-Biała.

Tarnovia musiała wygrać ten mecz i po strzale Gabrieli Gębicy zespół z Małopolski objął prowadzenie. Potem znakomicie interweniowała Magdalena Syrek, która skapitulowała dopiero po strzale z rzutu karnego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, choć przed jej zakończeniem znakomitej okazji nie wykorzystała Katarzyna Białoszewska. Gospodynie w drugiej połowie miały więcej z gry i zdobyły dwa gole na wagę utrzymania.

Olimpia Szczecin - Tarnovia 3-1 (1-1)