UEFA Regions' Cup: Kadra MZPN nabiera rumieńców
rk | 2022-04-28 12:12:15

W pierwszym meczu kontrolnym przygotowująca się do startu w eliminacjach makroregionalnych UEFA Regions' Cup reprezentacja Małopolski pokonała w Żabnie 4-2 lidera grupy wschodniej JAKO 4. LIGI - Bruk-Bet Termalikę II Nieciecza. Przed podopiecznymi Marcina Gędłka i Tomasza Bernasa jeszcze kolejne spotkania - z Cracovią II i Garbarnią.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Kadra Małopolski UEFA Regions' Cup 2-4 (0-2)
Bramki: Gergel, Wasielewski - Seweryn, Matyja, Maj, Palarczyk.
Kadra Małopolski: Ropek - Palarczyk, Tylek, Matyja, Silczuk - Pietrzyk, Romuzga, Jędrzejowski, Majcherczyk, Majeran - Seweryn oraz Leśniak, Maj, Jeż, Kościółek, Watroba, Cienkosz, Morawski, Pandyra.

W pierwszej połowie dominacja Kadry Małopolski była bezdyskusyjna. Najpierw po znakomitym podaniu Mateusza Majcherczyka Jakub Seweryn nie dał szans bramkarzowi rywala, po chwili efektowną bramkę zdobył Damian Matyja. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło, choć obie drużyny miały ku temu okazje.
Na drugą połowę trener rezerwy Bruk-Betu Waldemar Dzierżanowski desygnował do gry innych zawodników, m.in. tych z kadry pierwszej drużyny - Romana Gergela i Marcina Wasielewskiego. Obaj zrobili znaczną różnicę i przez kwadrans kadrze amatorów szło kiepsko. W tym czasie gospodarze doprowadzili do wyrównania i dopiero zmiany przeprowadzone przez szkoleniowców Kadry Małopolski sprawiły, że mecz stał się wyrównany. Gdy zanosiło się na to, że zawody zakończą się remisem bardzo aktywny Krzysztof Maj zdobył efektowną bramkę, a wynik ustalił błyskotliwy skrzydłowy z Tempa Białka Adam Palarczyk.

W porównaniu z pierwszą konsultacją Kadra Małopolski pokazała zdecydowanie lepsze oblicze. Widać, że zazębia się współpraca między zawodnikami a sztabem szkoleniowym, tworzą się nowe przyjaźnie wśród piłkarzy. To oczywiście początek przygody z rozgrywkami pod sztandarem UEFA, ale jest nadzieja, całkiem spora, że za dwa miesiące, gdy Kadra Małopolski stanie w szranki z reprezentacjami Podkarpacia, Świętokrzyskiego i Lubelskiego, to na boisko wybiegnie monolit świadomy celu i chęci awansu do finału mistrzostw Polski. Obaj trenerzy podkreślali, że to nie koniec budowy drużyny. Z różnych przyczyn nie wszyscy będący w orbicie zainteresowań mogli zagrać na stadionie w Żabnie, bowiem kilku graczy leczy kontuzje, a Unia Tarnów, Wiślanka Grabie i MKS Trzebinia rozgrywały tego samego dnia mecze ligowe.