FUTSAL. Srebro dla AZS UEK Słomniczanki
rk | 2022-03-20 19:08:32

AZS UAM Poznań obronił tytuł mistrza Polski w futsalu kobiet. W finale pokonał 1-0 (1-0) AZS UEK Słomniczanka, a trzecie miejsce zajął Rekord Bielsko-Biała po zwycięstwie 3-2 (2-0) nad AZS UJ Kraków.

Mecz o trzecie miejsce podczas Final Four w Lesznie mógł rozpocząć się rewelacyjnie dla "Jagiellonek", bowiem najpierw Alicja Duszyk nie trafiła do pustej bramki, a po chwili Justyna Maziarz popisała się kapitalną przewrotką, po której piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką. Potem dwa gole zdobyły zawodniczki Rekordu i krakowianki musiały odrabiać straty. Końcówka meczu była pasjonująca, bowiem najpierw Clara Soquessa zdobyła bramkę kontaktową, a później, gdy Rekord uzyskał trzeciego gola, natychmiast na listę strzelczyń wpisała się Alicja Duszyk. Mimo rozpaczliwych ataków pięciokrotnych mistrzyń Polski z Krakowa wynik już się nie zmienił.

Mecz finałowy rozpoczął się od... bramki dla AZS UAM. Zawodniczki AZS UEK starały się jak najszybciej odrobić straty, ale nie udało się to do końca pierwszej połowy, pomimo kilku dobrych okazji. W drugiej połowie emocje sięgały zenitu, bowiem poznanianki od utraty gola najpierw uratowała poprzeczka, a w ostatniej minucie zespół z Małopolski zmarnował stuprocentową okazję. AZs UAM groźnie kontrował, ale znakomicie spisywała się Wioletta Myjak, która wybrana została najlepszą bramkarką Final Four.

AZS UEK Słomniczanka w całym sezonie przegrał tylko dwa mecze, ale ponownie został wicemistrzem Polski. Na pewno apetyty były większe, niemniej podopieczne Krzysztofa Kusi na historyczne złoto (mają też w kolekcji brązowy medal) muszą poczekać co najmniej rok.
P

AZS UEK Słomniczanka wicemistrzem Polski w futsalu kobiet

Kapitan AZS UEK Natalia Malota i Piotr Zawodny - przewodniczący Komisji Futsalu MZPN