FUTSAL. AZS UEK Słomniczanka z szansą na złoto
rk | 2022-03-19 20:30:41

AZS UEK Słomniczanka pokonując AZS UJ Kraków w półfinale Final Four Futsal Ekstraligi Kobiet po raz drugi z rzędu awansował do wielkiego finału. W nim, podobnie jak przed rokiem, zagra z AZS UAM Poznań. Oby tym razem z lepszym skutkiem.

Rozgrywany w Lesznie Final Four rozpoczął się od starcia AZS UAM Poznań z Rekordem Bielsko-Biała. Wygrały obrończynie tytułu 2-1, choć pierwszą bramkę zdobyły bielszczanki.

Po tym meczu na parkiet wyszły dwie małopolskie ekipy. Mecz był bardzo zacięty, w zespole AZS UJ Kraków brylowała zwłaszcza Justyna Maziarz, która dryblowała, wypracowywała sytuacje koleżankom i sama sprawiała wiele zagrożenia pod bramką rywala. Mimo że pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, po 20 minutach prowadził AZS UEK, po strzale swej kapitan Natalii Maloty. W drugiej połowie kluczowym momentem było wykluczenie z gry Aleksandry Hynek. Sytuacja ta sprawiła, że AZS UJ musiał grać przez dwie minuty w liczebnym osłabieniu i gdy wydawało się, że "Jagiellonki" przetrzymają napór rywala, Klaudia Kubaszek przymierzyła nie do obrony. Kilkanaście sekund później kontrę wyprowadziła Katarzyna Włodarczyk, a wynik meczu ustaliła Adrianna Sobolewska.

W niedzielę o godzinie 11 AZS UJ Kraków zagra z Rekordem Bielsko-Biała o brązowy medal, wielki finał AZS UEK - AZS UAM zaplanowano na godzinę 13.

AZS UEK Słomniczanka - AZS UJ Kraków 3-0 (1-0)