FUTSAL: Ekstraliga dla Myślenic uratowana
rk | 2022-03-15 13:05:49

W drugim barażowym meczu o miejsce w Ekstralidze Futsalu Kobiet Respekt Myślenice pokonał Gol Częstochowa 3-1 i utrzymał się w elicie (w pierwszym meczu wygrał 3-2).

Nie było to wielkie sportowe widowisko, głównie dlatego, że zawodniczki Gola grały ostro, momentami zbyt ostro. Gospodynie natomiast, mając zaliczkę z pierwszego meczu, czekały na to, co zrobi przeciwnik. Respekt futsalowo był lepszy, w pierwszej połowie zainicjował trzy akcje, po których mogła paść bramka, po najlepszej z nich Aleksandra Misiura wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Pięć minut później rywalki oddały pierwszy groźny strzał i Justyna Wójcik wpisała się na listę strzelczyń. W drugiej połowie zawodniczki z Częstochowy szybko miały na koncie pięć przewinień, ale musiały ryzykować. Gdy zaatakowały odważniej, myśleniczanki wyprowadziły znakomity atak, po którym Maria Dziadkowiec zdobyła gola na wagę utrzymania. Gdy kilkanaście sekund później wynik podwyższyła Mariola Stojeba, stało się jasne, że Respekt wygra najważniejszy mecz w sezonie.

Dla zespołu z Częstochowy był to ostatni występ pod szyldem Gola. Sekcję przejmuje bowiem Raków Częstochowa, a Gol znika z piłkarskiej mapy po... 25 latach istnienia.
P

Na zdjęciu od lewej: Justyna Waśko, Mariola Stojeba, Karolina Topa, Maria Dziadkowiec (tyłem) i sędzia Rafał Gnutek.