FUTSAL: Wygrane drużyn z Bochni i Wieliczki w MP U-19
rk | 2022-02-25 18:53:23

Dziś w Bochni rozpoczął się finałowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu mężczyzn. Rywalizację o tytuł rozpoczęło 16 drużyn, w tym dwie z Małopolski - BSF ABJ Bochnia i SMS Solne Miasto Wieliczka.

Wieliczanie rozpoczęli zmagania od meczu z GKS Futsal Nowiny. Od początku stroną bardziej aktywną byli podopieczni Konrada Cebuli z Solnego Miasta. W 3. minucie kapitan SMS Mateusz Kaleta zaskoczył bramkarza rywala strzałem z rzutu wolnego, ale na 10 sekund przed końcem pierwszej połowy GKS doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie Kaleta popisał się znakomitą asystą, natomiast Filip Corkill skierował piłkę do bramki. Po chwili znów był remis i wynik 2-2
utrzymywał się do 18. minuty. Wówczas Solne Miasto zadało dwa decydujące ciosy, najpierw Kornel Krzyżak posłał piłkę do siatki, a kilkanaście sekund później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wygraną przypieczętował Kacper Półtorak. Graczy z województwa świętokrzyskiego stać było jeszcze na jedną bramkę i inauguracyjny mecz mistrzostw zakończył się wygraną SMS Solne Miasto Wieliczka 4-3.
SMS Solne Miasto Wieliczka - GKS Futsal Nowiny 4-3

BSF Bochnia w pierwszym meczu podejmował GI Malepszy Futsal Leszno. Pierwsza połowa tych zawodów była bardzo zacięta, jednak klarownych okazji było jak na lekarstwo. Gospodarze mieli dwie szanse, ale po uderzeniu Dawida Kolanowskiego udanie interweniował bramkarz, a kilka minut później po strzale Jakuba Sutora piłka odbiła się od słupka. Rywal odpowiedział trzema atakami, po dwóch znakomicie interweniował Piotr Zagórowski, natomiast za trzecim razem, równo z syreną kończącą I połowę, goście objęli prowadzenie. Niemal natychmiast, bo w 38. sekundzie gry po przerwie po zagraniu Stokłosy piłkę do siatki skierował Rachfalik. Po chwili Maciejewski z rzutu karnego ponownie wyprowadził zespół z Leszna na prowadzenie. Warto było poczekać na akcję gospodarzy z 18. minuty, gdy Stokłosa z Sutorem rozmontowali defensywę przeciwnika i ten drugi wyrównał stan meczu. Sytuacja ekipy z Leszna stała się nieciekawa, gdyż ukarani zostali przedłużonym rzutem karnym, a Maciejewski obejrzał czerwoną kartkę. Z karnego BSF na prowadzenie
wyprowadził Stokłosa i mecz nabrał rumieńców. W 21. minucie ten sam zawodnik wykorzystał kolejny przedłużony rzut karny i wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Rywal postawił wszystko na jedną kartę i na 22 sekundy przed końcem doprowadził do remisu 4-4. Wówczas desperacki rajd przeprowadził Sutor, a piłkę do siatki, równo z końcową syreną, skierował Mazanek wprowadzając miejscowych kibiców w stan euforii.
BSF ABJ Bochnia - GI Malepszy Futsal Leszno 5-4

Jutro dokończenie gier eliminacyjnych, w niedzielę od godziny 9 do 17 toczyć się będą mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz o medale.

SMS Solne Miasto Wieliczka: Kacper Mirgała, Matusz Batko - Dominik Matuszczyk, Kacper Półtorak, Mateusz Kaleta, Filip Corkill, Patryk Ciesielski, Patryk Kościółek, Dominik Król, Bartłomiej Wolak, Kornel Krzyżak, Michał Anioł.
BSF ABJ Bochnia: Piotr Zagórowski, Wojciech Kwaśniowski - Jakub Rachfalik, Dawid Kolanowski, Jakub Sutor, Kacper Stokłosa, Paweł Gawłowicz, Patryk Zając, Kamil Lekki, Kacper Kaczmarczyk, Mariusz Mazanek, Artur Majcher.