FUTSAL: Wykonali część planu
ango | 2022-02-14 10:09:52

W miniony weekend rozegrano decydujące turnieje trzeciej fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 dziewcząt w futsalu.

Małopolskie drużyny mogły wywalczyć aż sześć miejsc w turnieju finałowym, ale do Poznania pojadą tylko dwie ekipy - Football Success Academy i Tarnovia. Obie te drużyny okazały się najlepsze podczas zawodów w Koniuszy, w których kolejne lokaty zajmowali: Targowianka, Wierzbowianka i AZS UJ Kraków. Wielkie emocje miały miejsce w Krośnie, gdzie o awans otarła się Staszkówka Jelna. W ostatnim meczu z DAP Dębica sędziowie nie uznali gola na 2-2 zdobytego na 10 sekund przed końcem zawodów, a remis dawał promocje drużynie z Małopolski. Pierwsze miejsce zajął Beniaminek Krosno, drugie DAP Dębica, Staszkówka musiała zadowolić się trzecim miejscem, a AP Szflary była czwarta. W turnieju w Sosnowcu Wisła Brzeźnica zajęła trzecie, a AP Przeciszów czwarte miejsce, zaś awans uzyskał GKS Katowice i Czarni Sosnowiec.