Małopolski kwartet w finałach
ango | 2021-12-20 07:37:23

W miniony weekend rozegrane zostały eliminacyjne turnieje (II etap) Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-17 dziewcząt. O medale zagrają cztery zespoły z Małopolski.

Najlepiej zespoły z naszego regionu spisały się podczas zawodów w Krośnie, które zakończyły się zwycięstwem UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, a drugie miejsce zajęła Tarnovia. W turnieju w Krakowie triumfował GKS Katowice przed Prądniczanką Kraków i obie te ekipy awansowały do finału. Trzecie miejsce zajął Respekt Myślenice, czwarte AP Szaflary. Nie udało się uzyskać awansu dwóm pozostałym drużynom z Małopolski, które rywalizowały w turnieju w Bielsku-Białej. Zawody zakończyły się sukcesem miejscowego Rekordu, który wyprzedził SWD Wodzisław Śląski, Football Wizards Myślenice i FSA Kraków. Podczas finałowego turnieju w dniach 14-16 stycznia w Żorach Małopolskę reprezentować będzie dodatkowo obrońca tytułu Wierzbowianka.