Opromienieni zwycięstwem nad Niemcami biało-czerwoni zagrają w Krakowie
rk | 2021-11-12 23:14:02

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 pokonała na wyjeździe Niemcy aż 4-0 w eliminacjach ME 2023. Takiego nokautu Niemcy nie doświadczyli u siebie nigdy w historii... Biało-czerwoni zmierzą się teraz z Łotwą w Krakowie (wtorek, 16 listopada, stadion Cracovii, godz. 17:30).

Organizatorem meczu U21 Polska - Łotwa jest Małopolski Związek Piłki Nożnej.

12.11.2021, Grossaspach: Niemcy – Polska 0-4 (0-3)
0-1 Adrian Benedyczak 5
0-2 Adrian Benedyczak 12
0-3 Michał Skóraś 15
0-4 Kacper Kozłowski 90
Sędziował Luis Godinho (Portugalia). Żółte kartki: Stiller – Miszta, Bejger, Kruk, Gruszkowski.
Czerwona kartka: Mbom (19).
NIEMCY: Philipp – Mbom, Mai, Thiaw, Netz (64 Leweling) – Keitel, Stiller (90+3 Martel), Thielmann (46 Kotchap) – Schade, Shuranov (25 Massimo), Burkardt.
POLSKA: Miszta – Gruszkowski, Bejger, Kruk, Kiwior – Bogusz, Poręba, Kamiński - Zalewski (62 Kozłowski), Benedyczak (69 Śpiewak), Skóraś (84 Żukowski).

Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Stolarczyka zagrała fantastyczny pierwszy kwadrans, zdobywając trzy gole. Pierwszego gola strzelił w sytuacji sam na sam Benedyczak (po podaniu Kamińskiego). Podwyższył z kontry ten sam zawodnik, też po prostopadłym zagraniu Kamińskiego i też wygrywając pojedynek oko w oko z bramkarzem. W 15. minucie na 3-0 trafił Skóraś, który wymanewrował obronę rywali. Kilka minut później wychodzącego na czystą pozycję Benedyczaka sfaulował Mbom i gospodarze musieli w dalszej części spotkania grać w dziesiątkę.

Biało-czerwoni nadawali ton grze, ale gospodarze też mieli swoją okazję - Stiller trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Po przerwie Niemcy ruszyli do ataku, raz byli blisko powodzenia, ale Misztę wspomógł Kruk, wybijając piłkę z linii bramkowej. Im bliżej końca, tym groźniej - w narastającej mgle - atakowali Polacy. Z kilku szans wykorzystali jedną, w końcówce Kozłowski dobił gospodarzy.

Statystyka strzałów: 12:18, celne 3:9.

Niemcy pozostali liderem grupy, dogonił ich Izrael, a my na półmetku rywalizacji mamy dwa punkty straty. We wtorek, 16 listopada, na stadionie im. Kałuży w Krakowie biało-czerwoni zmierzą się z Łotwą (godz. 17:30).

GRUPA B
Dotychczasowe wyniki:
I: Węgry - Izrael 1-2, San Marino - Niemcy 0-6, Łotwa - Polska 0-2 (gole: Skóraś, Poręba)
II: Łotwa - Niemcy 1-3, Polska - Izrael 1-2 (gol: Smoliński), San Marino - Węgry 0-4
III: Łotwa - San Marino 2-0, Niemcy - Izrael 3-2, Węgry - Polska 2-2 (gole: Benedyczak, Wędrychowski)
IV: Polska - San Marino 3-0 (gole: Bogusz, Kamiński, Bejger), Węgry - Niemcy 1-5, Izrael - Łotwa 2-1
V: San Marino - Izrael 0-4, Węgry - Łotwa 1-0, Niemcy - Polska 0-4 (gole: Benedyczak 2, Skóraś, Kozłowski)

VI (16.11.2021):
Polska - Łotwa (Kraków, stadion Cracovii, 17:30)

Daniel Szelągowski (Raków Częstochowa)
Kacper Śpiewak (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
Kacper Trelowski (Raków Częstochowa)
Nicola Zalewski (AS Roma)
Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk)

Z różnych powodów zabrakło powołanych przez trenera Stolarczyka następujących zawodników: