Wygrana i remis Małopolan z Lubelskim ZPN
ango | 2013-10-01 17:20:49

We wtorek na boisku krakowskiego Wawelu rozegrane zostały kolejne mecze eliminacyjne w ramach Pucharów PZPN im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny.

Puchar im. K. Górskiego (2000-2001): Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 1-1 (0-0), karne 3-1

0-1 Łukasz Łakomy 44
1-1 Jakub Skrzyński 61 (wolny)
Sędziowali: Jakub Półchłopek - Przemysław Białacki, Dominik Wrona (Kielce).
MZPN: Dorian Ciężkowski (36 Szymon Tokarz) - Karol Smajdor (36 Jakub Skrzyński), Damian Matyja, Michał Ozga, Michał Zięba (36 Paweł Matras) - Karol Michalik (36 Sebastian Leśniak), Robert Ożóg, Remigiusz Biernat (57 Jakub Janik), Dorian Pituła (36 Patryk Kieliś), Huberet Pakosz - Dawid Żeliszczak (48 Karol Twardowski). Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.

Goście oddali jeden strzał w światło bramki i objęli prowadzenie. Po przerwie grający z wiatrem Małopolanie zaatakowali i stworzyli kilka wyśmienitych okazji. Szczególnie wyróżniał się Skrzyński popisujący się mocnymi strzałami z dystansu. To po jego wolnym z 25 metrów piłka wylądowała w górnym rogu. W końcówce goście rozpaczliwie się bronili, a piłkę meczową - po zagraniu Skrzyńskiego - miał Leśniak.

W drugim meczu grupy IV:
Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN 0-2

1. Podkarpacki ZPN       2    4   3-1
2. Świętokrzyski ZPN     2    3   2-2
3. Małopolski ZPN          2    2   2-2
4. Lubelski ZPN              2    1   1-3

Puchar im. K. Deyny (1998-1999): Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 3-1 (2-0)

1-0 Bartosz Czarnecki 24
2-0 Bartosz Czarnecki 40+1
3-0 Dawid Linca 58
3-1 Kacper Waniowski 68
Sędziowali: Przemysław Białacki - Jakub Półchłopek, Dominik Wrona (Kielce).
MZPN: Kacper Chorążka (59 Michał Boruch) - Grzegorz Kociołek, Dawid Dyląg, Łukasz Sikora (61 Sebastian Gądek), Hubert Maślanka (52 Bartosz Tymoszczuk) - Ernest Świętek, Marcin Jaworski, Dawid Linca, Szymon Pietrzyk (41 Dominik Zawadzki), Bartosz Czarnecki - Sebastian Palonek (59 Marek Mróz). Trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Krystian Pać.

Lublinianie rozpoczęli odważnie i już na początku meczu kilka razy zagrozili bramce Chorążki. Małopolanie objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry; z rzutu wolnego Palonek przymierzył w poprzeczkę, a z dobitką nie miał problemów Czarnecki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z wolnego (ok. 30 metrów) trafił w "okienko" Czarnecki.
Po przerwie kolejny wolny dał gospodarzom prowadzenie 3-0. Dośrodkował Palonek, Czarnecki z bliska nie trafił wprawdzie w futbolówkę, ale uczynił to Linca. Przyjezdni honorowe trafienie zaliczyli po dobitce Waniowskiego, a w ostatnich fragmentach mocno przycisnęli. Wynik nie uległ już jednak zmianie.
(AnGo)

Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN 0-6

1. Podkarpacki ZPN       2    4   8-2
2. Małopolski ZPN          2    4   5-3
3. Świętokrzyski ZPN     2    3   2-7
4. Lubelski ZPN              2    0   2-5

Na zdjęciu: fragment meczu Małopolskiego ZPN z Lubelskim ZPN o Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny. Ernest Świętek (MZPN, z prawej) i Kamil Pajnowski. Fot. AnGo

Fragment meczu Małopolskiego ZPN z Lubelskim ZPN o Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego. Z prawej Hubert
Pakosz z AP 21 Kraków. Fot. AnGo

O piłkę walczy Dorian Pituła z Cracovii (błękitna koszulka). Fot. AnGo

W przerwie szkoleniowcy reprezentacji Małopolski przekazali sporo uwag zawodnikom i ci zagrali znacznie
lepiej. Fot. AnGo

Trenerzy reprezentacji Małopolski (roczniki 2000 i 2001): Łukasz Szewczyk (z lewej) i Marcin Pasionek. Fot.
AnGo

Reprezentacja Małopolski z roczników 1998 i 1999. Fot. AnGo

Sędziowie z Kielc wyprowadzają drużyny Małopolskiego ZPN i Lubelskiego ZPN z roczników 1998 i 1999. Fot.
AnGo

Trenerzy Małopolski - Krystian Pać (z lewej) i Grzegorz Dąbrowski. Fot. AnGo

Dawid Linca (z lewej, Małopolska) i strzelec gola dla Lubelskiego ZPN - Kamil Pajnowski. Fot. AnGo