Finał Pucharu Polski kobiet: Historyczny sukces Dębu
ango | 2021-09-07 20:35:50

Piłkarki trzecioligowego Dębu Zabierzów Bocheński wywalczyły Puchar Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W finałowym meczu na stadionie Bronowianki pokonały Radziszowiankę 4-0 (2-0).

Dąb awansował do pucharowych rozgrywek szczebla centralnego osiągając największy sukces sportowy w historii sekcji i klubu.

Dla istniejącej od kilku tygodni drużyny Radziszowianki awans do finału był ogromnym sukcesem, wszak podopieczne Eweliny Prokop i Beaty Jewiarz w drodze do finału pokonały Bronowiankę 2-0, Naprzód Sobolów 4-0 i FSA Kraków 2-1. W meczu finałowym Dąb był drużyną wyraźnie lepszą. W 6 minucie Weronika Żak wykorzystała zagranie ze środka pola i bardzo ładnym strzałem z 18 metrów ulokował piłkę tuż przy słupku. Radziszowianka starała się odpowiedzieć i w 14 minucie M. Płaszewska była bardzo blisko celu. Po chwili Dąb wyprowadził kontrę, po której Dadał popisała się skuteczną dobitką.
Druga połowa rozpoczęła się od znakomitej sytuacji J. Płaszewskiej, po której strzale udanie interweniowała bramkarka Dębu. Ponownie Dąb odpowiedział bramką, gdy Mróz po szarży na skrzydle przymierzyła pod poprzeczkę nie do obrony. Wynik meczu ustaliła strzałem z karnego Żak, która została sprowadzona do parteru kilka chwil wcześniej.
Po końcowym gwizdku wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki nożnej Zdzisław Kapka wręczył obu drużynom puchary, dodatkowo Radziszowianka wzbogaciła się o 2000 złotych nagrody ufundowanej przez MZPN, zaś zwycięzca otrzymał czek na 5000 złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dąb awansował do grona 64 najlepszych klubów w kraju, a na szczeblu centralnym Małopolskę reprezentować będą jeszcze: AZS UJ Kraków, Tarnovia, UKS 3 Staszkówka Jelna, Respekt Myślenice, Wanda Kraków, Podgórze Kraków oraz Prądniczanka Kraków. Pucharu Polski broni zespół Czarnych Sosnowiec.

Dąb Zabierzów Bocheński - Radziszowianka 4-0 (2-0)
1-0 Weronika Żak 6
2-0 Patrycja Dadał 16
3-0 Renata Mróz 52
4-0 Weronika Żak 66 (karny)
Sędziowali: Jonatan Vallejos - Zakhar Pranovich, Mateusz Jaźwiecki. Żółte kartki: Beata Korta, Katarzyna Fita - Dominika Lasek.
DĄB: Musiał (83 Hytroś) - Hajdaś (57 Karcz), Nowak (61 Niedziela), W. Lasek, D. Lasek (69 Gawłowicz), K. Lasek, Mróz (69 Kozak), Piech, Dadał, Żak, Tataruch. Trener: Marcin Kutek.
RADZISZOWIANKA: Palonek - Miękina, Surówka, Fita, Szostak, Korta (79 Kozik). M. Płaszewska, J. Płaszewska, Trojan (71 Kubik), Nawrot (53 Wieczorek), Ciestoń. Trenerki: Ewelina Prokop, Beata Jewiarz.