Puchar im. Smolarka: Małopolska trzecia po pierwszym turnieju
ango | 2013-09-25 17:58:08

W środę i czwartek na boiskach Com-Zom Zone w Nowej Hucie rozegrany został  pierwszy z czterech zaplanowanych turniejów o Puchar im. Włodzimierza Smolarka (roczniki 2002-2003).

W czwartej grupie eliminacyjnej grają: Małopolski ZPN, Lubelski ZPN, Podkarpacki ZPN i Świętokrzyski ZPN. Drużyny składają się z 9 zawodników, gra się 2x30 minut na boisku od pola karnego do pola karnego  pełnowymiarowej murawy. Bramki 5x2 metry ustawione są na środku pola karnego. Można dokonać wymiany  dziewięciu zawodników z prawem ich powrotu do gry. W czasie trwania całego meczu musi występować co najmniej dwóch graczy młodszych urodzonych w 2003 r.

I turniej - Kraków (25-26.09.2013):

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 5-1 (4-1)
1-0 Toporkiewicz 2
2-0 Toporkiewicz 12
3-0 Olejnik 22
3-1 Rybus 25
4-1 Olejnik 28
5-1 Toporkiewicz 60
MZPN: Maciej Bartel (Tarnovia) i Michał Zalewski (Akademia Piłkarska 21) - Paweł Zabagło, Wiktor Orłoś, Mateusz Ferenc, Aleksander Buksa, Arkadiusz Ziarko (wszyscy Akademia Piłkarska 21), Kamil Rokosz, Kacper Masny, Eryk Olejnik, Wiktor Szywacz, Arkadiusz Krysik (wszyscy TS Wisła Kraków), Adrian Radwanek (AS Progres Kraków), Arkadiusz Śliwa (Harnasie Tymbark), Krzysztof Toporkiewicz (Sandecja Nowy Sącz), Bartosz Talar, Dawid Baranowski, Wiktor Martuszewski (wszyscy Dunajec Nowy Sącz). Trenerzy: Rafał Kotula i Jacek Ruchała.

0-1 Machowski 20

- Do przerwy przeciwnik był lepszy i zasłużenie objął prowadzenie. Po zmianie stron role się odwróciły i to mydominowaliśmy na murawie. Zabrakło nam jednak szczęścia w sytuacjach podbramkowych, a na dodatek dobrze spisywał się lubelski bramkarz - podsumował trener Małopolski, Rafał Kotula.

W pozostałych meczach:
Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN 3-1 (1-1)
Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-4 (1-2)
Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN 2-0 (1-0). Bramki: Górski 2

Tabela grupy IV
1. Świętokrzyski ZPN   3   6   7-6
2. Lubelski ZPN            3   6   5-5
3. Małopolski ZPN         3   4   7-4
4. Podkarpacki ZPN      3   1   3-7

II turniej odbędzie się w dniach 8-9 października w Ostrowcu Świętokrzyskim.
(AnGo)

Trenerzy Małopolski: Jacek Ruchała, Rafał Kotula i kierownik drużyny Jerzy Stokłosa. Fot. AnGo

Sędziowie środowych meczów. Fot. AnGo

Fragment meczu Podkarpackiego ZPN z Lubelskim ZPN. Fot. AnGo

Reprezentacja Małopolski. Fot. AnGo

Fragment meczu Małopolskiego ZPN (z prawej Aleksander Buksa) ze Świętokrzyskim ZPN. Fot. AnGo

Trener Leszek Ojrzyński (do niedawna w Koronie Kielce) przyglądał się grze syna Jakuba, bramkarza Świętokrzyskiego ZPN. Z prawej trener Władysław Łach z Cracovii. Fot. AnGo

Fragment meczu Małopolskiego ZPN (czerwone stroje) z Podkarpackim ZPN. Fot. AnGo

Małopolski ZPN wygrał w serii rzutów karnych z Podkarpackim ZPN 2-1. Fot. AnGo