Bronowianka - Podgórze w finale małopolskiego Pucharu Polski kobiet
ango | 2020-08-19 19:39:53

Dwie krakowskie drużyny zagrają w finale Pucharu Polski kobiet. W środowych półfinałach Bronowianka wygrała z Pogorzanką Pogorzyce 3-0, a Podgórze z Dębem Zabierzów Bocheński 2-1.

Regulaminowo w następną środę, 26 sierpnia br., gospodarzem finału będzie Bronowianka, która występuje w niższej klasie rozgrywkowej (początek o godz. 16:30). Dopiero w finale ogólnopolskim mecz odbędzie się na boisku neutralnym, a zorganizuje go Polski Związek Piłki Nożnej.
Póki co jesteśmy na etapie wojewódzkim i to nas w tej chwili interesuje. Zgodnie z regulaminem PZPN przyzna zwycięzcy 5 tysięcy złotych netto, a Małopolski ZPN - poza pucharami - dołoży 2 tysiące dla pokonanego w finale.

Na etapach lub w rundach, w których rozgrywa się jeden mecz oraz w meczu finałowym, w przypadku wyniku remisowego po zakończeniu spotkania w regulaminowym czasie zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut. Jeśli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę goli - zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.