Mistrzostwo Polski w futsalu U-16 dla UKS 3 Staszkówka Jelna, 3. Wierzbowianka
ango | 2020-01-14 06:11:18

Piłkarki nożne z UKS 3 Staszkówki Jelna wywalczyły tytuł mistrzyń kraju w futsalu do lat 16.

Podopieczne trenera Wojciecha Mroza wracają zatem z Głogówka ze złotymi medalami, które wywalczyły zwyciężając w finale 6-1 z SWD Wodzisław Śląski. Ponadto Aleksandra Cygan została wybrana MVP zawodów a Emilia Smoleń najlepszą bramkarką turnieju.

Skład UKS 3 Staszkówki Jelna: Emilia Smoleń, Aleksandra Cygan, Anita Romuzga, Paulina Piksa, Wiktoria Dudka, Julia Fryczek, Zuzanna Rosiek, Julia Leśniak, Magdalena Wysowska, Martyna Brdej, Paulina Sokulska. Sztab szkoleniowy: Wojciech Mróz - trener, Krzysztof Bałuszyński - II trener, Ryszard Małek.

* * *
Trzecie miejsce wywalczyła Wierzbowianka Wierzbno po wygranej w "małym finale" z AZS UW Warszawa 5-3 (1-2). Na miejscach 5-8 została sklasyfikowana trzecia drużyna z Małopolski - FSA Kraków.
Skład Wierzbowianki: Joanna Wolska, Patrycja Sarapata, Kinga Pawlica, Zofia Śmietana, Maja Szafran, Julia Zielińska, Zuzanna Biernacka, Maria Suwada, Karolina Szarek, Natalia Lizończyk. Sztab szkoleniowy: Andrzej Żądło - trener, Paweł Woźniak - asystent trenera, Wojciech Adamski - kierownik, Jarosław Pokorniak - prezes klubu.

o trzecie miejsce: Wierzbowianka Wierzbno - AZS UW Warszawa 5-3

Najwięcej bramek dla Wierzbowianki zdobyła Patrycja Sarapata - 9 i jednocześnie została królową strzelczyń mistrzostw.