Wyniki i terminarze HMK trampkarzy i młodzików (akt.)
ango | 2020-01-01 13:55:39

Zakończyły się eliminacje Halowych Mistrzostw Krakowa trampkarzy, 12 stycznia zakończą się eliminacje w kategorii młodzików.

Znamy już 11 drużyn fazy półfinałowej rozgrywek trampkarzy.

Awansowali: Pogoń Miechów, Garbarnia II Kraków, AP Wisła Czarny Dunajec, Orzeł Myślenice, Milenium Skawina, Krakus
Swoszowice, AP Kmita Zabierzów, Lotnik Kryspinów, Krakus I Nowa Huta, AP CANPACK Okocimski Brzesko II i Pcimianka Pcim. Dwunastego półfinalistę wyłoni baraż: Wiatr Ludźmierz - Tramwaj Kraków (18 stycznia 2020).

Do fazy półfinałowej w kategorii młodzików awansowało jak dotychczas 10 zespołów: Prądniczanka Kraków, Bronowianka
Kraków, OSKF Sidzina, Garbarnia I Kraków, AP Wisła Czarny Dunajec, Górnik Wieliczka, Hutnik II Kraków, Raba Dobczyce, Kolejarz-Prokocim Kraków i Bieżanowianka Kraków.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem, w przypadku absencji jednego zespołu w danej grupie eliminacyjnej, pozostałe 3 drużyny powinny zagrać ze sobą po dwa mecze - po 20 minut każdy i każdy z nich jest punktowany do tabeli. Kolejność
meczów wg klucza: 1-2, 2-3, 3-1, 1-2, 2-3, 3-1.

W przypadku absencji dwóch zespołów w danej grupie, pozostałe 2 drużyny grają ze sobą mecz i rewanż (po 20 minut każdy); w razie identycznej ilości punktów i bramek o kolejności w takiej pomniejszonej grupie decydują rzuty karne (po 3, a następnie ewentualnie po 1 do skutku).

Do fazy półfinałowej awansują mistrzowie 12 grup w rywalizacji trampkarzy i mistrzowie 18 grup w rywalizacji młodzików.
Podział na grupy półfinałowe dokona się przez losowanie (13 lub 14 stycznia). Półfinały HMK odbędą się 18 stycznia 2020,
a finały 19 stycznia 2020.

***

W gr. 5 młodzików protest wniósł UKS Górnik Libiąż (po przegranym 0-4 meczu z AP Wisła Czarny Dunajec). Protest nie
został opłacony i zgodnie z §13 Regulaminu Rozgrywek nie został rozpatrzony.
Gwoli wyjaśnienia: AP Wisła przedstawiła listę zgłoszeń z oświadczeniem klubu, iż wszyscy zawodnicy posiadają ważne
badania lekarskie, przedstawiła też karty zdrowia w wersji elektronicznej, a na wniosek organizatorów dowiozła karty,
dostarczając je w trakcie ostatniego meczu, co zostało potwierdzone podpisem ratownika medycznego zawodów na
sprawozdaniu z meczu. Organizatorzy zweryfikowali wynik z boiska pozytywnie.