Podgórze Kraków z Pucharem Polski kobiet na szczeblu Małopolski
ango | 2019-09-18 22:09:21

Puchar Polski kobiet na szczeblu Małopolski wywalczyło Podgórze Kraków.

W finałowym meczu, rozegranym w środowy wieczór na boisku Prądniczanki, zespół krakowski okazał się lepszy od Puszczy Niepołomice. Po 90 minutach i dogrywce wynik był remisowy, i dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę.

Przewaga Podgórza była spora i choć podopieczne Katarzyny Sołtysińskiej stwarzały sytuacje, to długo na tablicy wynik brzmiał 0-0. W 82 minucie Natalia Radwańska wygrała sytuację jeden na jeden i drużyna Puszczy niespodziewanie objęła prowadzenie. Był to pierwszy strzał na bramkę Podgórza... W przedostatniej minucie do wyrównania doprowadziła Marlena Brzeszczyńska i konieczna była dogrywka. W niej zespół krakowski szybko zdobył gola po trafieniu Karoliny Nowakowskiej (głową po rogu w wykonaniu Kingi Będkowskiej)  i wydawało się, że losy potyczki zostały rozstrzygnięte. Tymczasem Puszcza pokazała charakter i po faulu na Gabrieli Siudzie sędzina podyktowała "jedenastkę" zamienioną na wyrównującego gola.
W serii rzutow karnych pomyliła się tylko Dominika Michalczyk z Puszczy i tym samym okazały puchar odebrała z rąk wiceprezesa MZPN, Ryszarda Kołtuna, kapitan zespołu Podgórza - Karolina Nowakowska.

Zwycięski zespół otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tys. złotych od PZPN, a Puszcza 2 tys. od Małopolskiego ZPN.
Podgórze awansowało do II etapu, w którym zagra 16 zespołów – zdobywców Pucharu Polski na szczeblu związków piłki
nożnej w sezonie 2019/2020 oraz 48 drużyn II ligi.

1-1 Marlena Brzeszczyńska
1-1 Dominika Michalczyk (obrona bramkarki)
5-4 Małgorzata Borgosz
Sędziowali: Sylwia Biernat - Martyna Lipka, Joanna Ściepura. Żółte kartki: Marlena Brzeszczyńska - Weronika Dudziak, Dominika Michalczyk.
PODGÓRZE: Wilk (110 Kawula) - Cop, Klimkiewicz (85 Włodarz), Nowakowska, Bulanda, Markiewicz (70 Maciaś), Kokoszka (65 Borgosz), Będkowska, Brzeszczyńska, Chmura (75 Cieślak), Urbaniak. Trener: Katarzyna Sołtysińska.
PUSZCZA: Piechnik - Sikora, Siuda, Tkaczyk (55 Korbut), Lebiest, Radwańska, Miklas (46 Dudziak), Kozub (95 Szlosek), Michalczyk, Futrzyńska (62 Sarlej), Kwiecińska. Trener: Tomasz Słaboń.