UEFA Regions' Cup: Małopolska wygrała z Lublinem
info_foto
ango | 2019-06-21 20:14:05

W drugim dniu turnieju UEFA Regions' Cup reprezentacja Małopolski wygrała z Lubelskim ZPN 3-2, natomiast Podkarpacki ZPN pokonał 1-0 Świętokrzyski ZPN.

To oznacza, że Podkarpacki ZPN awansował do turnieju finałowego bez względu na niedzielne wyniki.

Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 3-2 (1-1)
1-0 Michał Kowalik 27 (karny)
1-1 Bartosz Ciborowski 8
1-2 Maciej Pięta 64
2-2 Damian Mrówka 69
3-2 Mariusz Bienias 90+1
Sędziowali: Konrad Kolak - Hubert Kożuch, Krzysztof Budnik (KS MZPN). Żółte kartki: Grzegorz Fularski, Bartosz Ciborowski, Przemysław Ilczuk, Arkadiusz Kot.
MZPN: Sendorek, Jaklik, Bienias, Jarzębak, Kuliszewski - Burkat (63 Zawiślan), Zubek (87 Horawa), Reczulski (45 Skrzypniak), Mrówka (75 Skróbel) - Pachowicz (67 Wcisło), Kowalik. Trenerzy: Krzysztof Szopa, Wojciech Ankowski.
LZPN: Stężała - Ciborowski, Kiczuk, Piotrowski (45 J. Szymala), P. Szymala, Renkowski, Andrzejuk, Banachiewicz, Gil (45 Pięta), Ilczuk (73 Kuśmierz), Fularski (89 Rapa). Trenerzy: Rafał Borysiuk, Łukasz Giza.

To był dobry występ Małopolan, których z wysokości trybun obserwował w Rytrze prezes MZPN, red. Ryszard Niemiec. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie na połowie zespołu lubelskiego, nic zatem dziwnego, że były ze strony gospodarzy turnieju liczne sytuacje bramkowe. W 16 minucie z prawej strony dośrodkował Pachowicz, jednak zamykający akcje na dłuższym słupku Mrówka nie trafił czysto w piłkę. Po chwili główkował Bienias, a zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę sparował golkiper z Lublina. W 27 minucie Pachowicz był faulowany przez Piotrowskiego, a podyktowany rzut karny wykorzystała Kowalik. Po kilkudziesięciu sekundach rywale odpowiedzieli kontrą, a rzut wolny ładnym uderzeniem w górny róg zamienił na gola Ciborowski. Do przerwy powinno być 2-1 dla MZPN, jednak nie miał szczęścia Pachowicz trafiając główką w poprzeczkę.
W 64 minucie zespół lubelski objął prowadzenie; futbolówka po strzale Pięty odbiła się od poprzeczki, następnie od bramkarza i wpadła do siatki. Pięć minut później znów był remis. Mrówka popychany w polu bramkowym leżał na murawie, a mimo to przewrotką trafił do bramki. Małopolanie konsekwentnie dążyli do zdobycia gola i ta sztuka udała się w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym w wykonaniu Zawiślana skutecznie główkował Bienias.
(ag)

Barcice:
  Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-0 (1-0)
1-0 Sebastian Pawlak 4
Sędziowali: Mateusz Czerwień - Maciej Koster, Arkadiusz Kmak (KS MZPN). Żółta kartka - Kamil Bełczowski.
PZPN: Korziewicz - Padiasek, Adamiak, Khorolskyi, Skiba (70 Burka), Surmiak (85 Andreasik), Broda, Lis, Pawlak, Pałys-Rydzik (62 Zieliński), Raba (57 Kocur). Trenerzy: Szymon Szydełko, Marcin Pietryka.
ŚZPN: Herda - Boleń (45 Rozmysłowski), Sudy, Mężyk, Rogoziński, Jeziorski (80 Chorab), Madej, Ferens (60 Mikosa), Bełczowski, Armata, Sot (68 Uniat). Trenerzy: Paweł Rybus, Paweł Czaja.

1. Podkarpacki ZPN        2    6    2-0
2. Małopolski ZPN           2    3    3-3
3. Świętokrzyski ZPN      2    1    1-2
4. Lubelski ZPN              2    1    3-4

W niedzielę grają: Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN (11:00, Barcice), Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN (11:00, Rytro)