Na nowoczesnym stadionie Prądniczanki już grają
ango | 2019-05-18 14:12:00

W sobotę, 18 maja 2019 r. o godzinie 10 rozpoczął się nowy rozdział w historii krakowskiej Prądniczanki, która za dwa lata będzie obchodzić jubileusz 100-lecia.

Sędzia Tomasz Żelazny po raz pierwszy użył gwizdka (mecz I ligi okręgowej juniorów młodszych Prądnicznka - Krakus Nowa Huta II 1-3) i tym samym został otwarty przebudowany Stadion Miejski im. Władysława Kawuli przy ul. św. Andrzeja Boboli. Oficjalne uroczystości są zaplanowane na 30 maja br. z udziałem prezydenta Krakowa.

16 maja 2019 r. obiekt został dopuszczony do gry przez Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a kilka dni wcześniej zweryfikowany przez związkową komisję.
Trzeba przyznać, że stadion położony w Śródmieściu robi ogromne wrażenie. 1228 krzesełek na krytej trybunie z 68 miejscami na osobnym sektorze dla kibiców gości, wydzielone miejsca dla VIP-ów i dziennikarzy (pulpity, gniazdka, WiFi) i cztery przestronne szatnie pozwalają przeprowadzać zawody na poziomie III ligi męskiej i ekstraklasy kobiet.

Murawa ze sztuczną trawą ma wymiary 100x64 metry. I na niej 8 czerwca 2019 r. o godz. 19:00 dojdzie do atrakcyjnego meczu międzypaństwowego w amp futbolu, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Irlandią. Spotkanie może odbyć się po zmroku, bowiem obiekt został wyposażony w nowoczesne, ledowe oświetlenie.
(AG)


Fot. AnGo