Puchar Polski: wylosowano pary półfinałowe (akt.)
ango | 2019-04-16 10:26:09

W siedzibie MZPN odbyło się we wtorek, 16 kwietnia 2019 r., losowanie par półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu okręgu Kraków i Małopolski.

W losowaniu wzięli udział - obok członków Wydziału Gier (Andrzej Godny, Stanisław Dańda) i Inspektor ds. Sędziowskich Kolegium Sędziów (Joanna Ściepura) - przedstawiciele Hutnika: Leszek Janiczak (dyrektor/trener I drużyny) i Maciej Zysek (kierownik drużyny).

***
Wyciąg z Regulaminu Rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Małopolskiego ZPN  na sezon 2018/2019

§ 6
1. Zawody przeprowadzone zostaną systemem pucharowym, tzn. drużyny przegrywające odpadają.
2. Gospodarzami meczów są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2018/2019 (z wyjątkiem finału na szczeblu MZPN, jeśli odbędzie się na terenie neutralnym). W przypadku zespołów tej samej klasy rozgrywkowej gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2017/2018 lub sklasyfikowane na niższym miejscu w tabeli danych rozgrywek w sezonie 2017/2018.
§ 7
1. W Rundzie Wstępnej i w Rundzie I rozgrywek (m.in. na szczeblu Okręgu Kraków), w przypadku uzyskania w normalnym czasie gry wyniku remisowego sędzia główny zawodów zarządza wykonywanie rzutów karnych wg obowiązujących przepisów gry w piłkę nożną.
W Rundzie II finałowej rozgrywek pucharowych na szczeblu MZPN, w przypadku uzyskania w normalnym czasie gry wyniku remisowego sędzia główny zarządza dogrywkę 2x15 minut, a następnie, w przypadku remisu, sędzia zarządzi rzuty karne do rozstrzygnięcia.
2. Prawo do wykonywania rzutów karnych mają wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w grze w momencie zakończenia dogrywki.
3. Drużyny biorące udział w zawodach o Puchar Polski uprawnione są do wymiany 5 (pięciu) zawodników przez cały okres gry, w tym bramkarza.
§ 8
1. Napomnienia i wykluczenia
Zawodnik, który w czasie rozgrywek pucharowych otrzyma ostrzeżenie (żółtą kartkę) zostanie automatycznie ukarany:
* przy drugim ostrzeżeniu - karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,
* przy czwartym ostrzeżeniu - karą dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów,
* przy każdym kolejnym co drugim ostrzeżeniu (szóstym, ósmym itd.) – kara dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów.
Kary, o których mowa powyżej są realizowane w ramach rozgrywek pucharowych.
2. Jeżeli w czasie jednych zawodów o Puchar Polski co najmniej pięciu zawodników jednej drużyny otrzyma ostrzeżenie (żółtą kartkę) lub wykluczenie (czerwona kartka), klub ukaranych zawodników podlega karze pieniężnej w wysokości orzeczonej przez Wydział/Komisję Dyscypliny, nie mniejszej niż 100 zł.
3. Żółte kartki otrzymane przez zawodników podczas meczów na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zostają anulowane na szczeblu centralnym. Nie są natomiast anulowane kary za żółte kartki.
4. Kary otrzymane w Pucharze Polski nie liczą się w meczach mistrzowskich (ligowych).