AZS UJ Kraków mistrzem Polski Ekstraligi futsalu
ango | 2019-03-03 18:58:24

Przez dwa dni w hali krakowskiego Orła rozgrywany był Final Four Ekstraligi futsalu pań. Najlepszy okazał się zespół AZS UJ Kraków.

W niedzielnym finale AZS UJ Kraków wygrał 2-1 z Rolnikiem Głogowek i po raz czwarty w historii sięgnął po mistrzowski tytuł. W spotkaniu o 3. miejsce Wanda Słomniczanka pokonała AZS UAM Poznań 4-1.
W sobotnich półfinałach padły wyniki: AZS UJ Kraków - Wanda Słomniczanka 5-1, Rolnik Głogówek - AZS UAM Poznań 2-1.

Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego została wybrana Kinga Wilk ze zwycięskiej drużyny.
AZS UJ grał w składzie: Karolina Klabis, Denisa Mochnacka - Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Katarzyna Ładocha, Natalia Sitarz, Natalia Wróbel, Aleksandra Nieciąg, Klaudia Kubaszek, Ewelina Bolko, Justyna Maziarz, Katarzyna Włodarczyk, Anna Zapała, Izabela Tracz. Trener: Krzysztof Swół.

11-12. Gwiazda Toruń, ROW Rybnik.
Z ligi spadają Gwiazda i ROW, a ich miejsca w nowym sezonie zajmą Wierzbowianka i Włókniarz Białystok.