Cztery reprezentacje Małopolski w ogólnopolskich finałach!
ango | 2013-06-06 19:49:09

Cztery młodzieżowe reprezentacje Małopolski awansowały do ogólnopolskich finałów! Do roczników 1997 i 1998 w czwartek dołączyły roczniki 1999 i 2000.

W czwartek na boisku Wawelu duży ciężar gatunkowy miało drugie spotkanie, w którym zmierzyły się reprezentacje Małopolski i Podkarpacia z rocznika 1999. Nasz zespół pewnie wygrał 3-0 i czekał na wieści z Lublina. Okazały się bardzo pomyślne (Lubelski ZPN wygrał ze Świętokrzyskim ZPN), bowiem dały awans.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego - rocznik 2000

Małopolska - Podkarpacie 0-0
Sędziowali: Dawid Bukowiczan - Krzysztof Ćwikła, Grzegorz Iwaniczko (Żywiec).
MAŁOPOLSKA: Burliga  (31 Jakubowski) - Michalik, Skrzyński, Ozga, Laskoś - Ożóg, Kieliś, Prokop - Radłowski oraz Jóźwik, Wąsik, Jędras, Wiśniewski, Watroba, Bujas, Graniczkowski. Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.

Podkarpacie przyjechało po zwycięstwo, bowiem tylko trzy punkty gwarantowały im awans. W pierwszej połowie przyjezdni byli groźni, m.in. w 10 minucie Maksymilian Sitek znalazł się sam przed Mateuszem Burligą, lecz nie zdołał go pokonać.
Po zmianie stron role się odwróciły i to małopolanie powinni zdobyć bramkę. Dwa razy Kamil Radłowski był bliski
szczęścia, a po główce Patryka Kielisia futbolówka nieznacznie minęła słupek.
Po spotkaniu trener Łukasz Szewczyk udzielił wywiadu ukraińskiej dziennikarce z odesskiej atv - Jelenie Leonidownej. Zainteresowanie jest spowodowane wyjazdem drużyny z rocznika 2000 (opartej na graczach Cracovii) do Odessy.

3-0 Mróz 64
MAŁOPOLSKA: Bembenik - Kantyka, Wierzchowiec, Linca (69 Łazarz), Woźniak - Wrześniak (67 Wojtaczka), Czerlunczakiewicz, Mróz (67 Bogusławski), Puch (57 Kurek) - Stanek (54 Reczulski), Kuczek. Trenerzy: Marek Górecki, Dariusz Iwanowski i Jerzy Płonka.

Małopolanie rozpoczęli fantastycznie, bowiem po trzech minutach prowadzili 1-0. Po prostopadłym podaniu sam przed bramkarzem znalazł się Karol Kuczek i pewnie trafił. Później goście ruszyli do ataku i kilka razy zagrozili bramce Filipa Bembenika. Przyjezdni nie mieli jednak szczęścia, bowiem raz trafili futbolówką w słupek (Patryk Pierzchała), a raz w poprzeczkę (Konrad Buć). Tuż przed przerwą fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego (35 metrów) popisał się Kamil Wierzchowiec - piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wpadła za kołnierz golkipera Podkarpacia.
W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na murawie, a rywale nie mieli pomysłu na skuteczną grę. Wynik ustalił Marek Mróz pewnie uderzając przy słupku.

(AnGo)

Rocznik 1999. Jakub Wrześniak (Małopolska, z lewej) i Patryk Pierzchała z Podkarpacia.

Rocznik 1999. Karol Stanek (Małopolska, z lewej) i Patryk Pierzchała z Podkarpacia.

Rocznik 1999. Po wolnym w wykonaniu Kamila Wierzchowca piłka wpadła za kołnierz bramkarza Podkarpacia.

Mecz rocznika 2000 nagrywała dziennikarka z Odessy - Jelena Leonidowna. Z lewej dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Bronowic - Mirosław Gilarski.

Reprezentacja Małopolski - rocznik 2000.

Rocznik 2000. Reprezentacja Małopolski (błękitne stroje) zremisowała 0-0 z Podkarpaciem. Zdjęcia: AnGo