Futsalowe sukcesy małopolskich drużyn
ango | 2019-02-25 07:03:40

W weekend rozgrywane były finałowe turnieje w futsalu zarówno kobiet jak i mężczyzn.

W Nowym Targu rozegrano finałowe zawody Pucharu Polski kobiet w futsalu. W finałowym meczu drużyna UKS 3 Staszkówka-Jelna pokonała AZS Uniwersytet Pedagogiczny Kraków 5-4 (2-2). Staszkówka będzie reprezentowała MZPN na szczeblu centralnym tych rozgrywek.

W Uniejowie odbyły się mistrzostwa Polski w futsalu mężczyzn w kategorii U-18. Mistrzowski tytuł zdobyła drużyna BSF ABJ Bochnia, która w finałowym meczu pokonała Jantar Ustka 5-2 (2-1).

W Opolu rozegrane zostały finałowe zawody Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. W rozgrywkach kobiet, w finałowym meczu AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków zremisował z Uniwersytetem Adama Mickiewicza Poznań 2-2 (1-0), ale lepiej egzekwował rzuty karne 6-5. Decydujący rzut karny bezbłędnie wykonała Natalia Sitarz.