Wygrane kadr wojewódzkich dziewcząt
ango | 2018-10-25 07:04:10

Kadry wojewódzkie U-14 i U-16 dziewcząt spotkały się w drugiej kolejce rozgrywek wojewódzkich z koleżankami z Podkarpacia. Małopolanki w Dębicy odniosły dwa zwycięstwa.

Młodszy rocznik długo nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie bramkarki gospodyń i choć miał przewagę, to piłka nie chciała wpaść do bramki Podkarpacia. Jednak ostatecznie małopolanki zdobyły dwa gole i zdecydowanie zasłużenie zapisały sobie komplet punktów na koncie. Dla naszej drużyny bramki zdobywały Stadnik i Romuzga.

Juniorki młodsze rozpoczęły mecz z wysokiego C, bo po 3 minutach prowadziły 2-0. Najpierw, od razu po rozpoczęciu gry ze środka, indywidualny popis Gec finalizuje Wróbel i w 25 sekundzie otwieramy wynik meczu a później w 3 minucie potężnie pod poprzeczkę z woleja uderza Gec i gospodynie przyjmują kolejny cios. Przed przerwą gospodynie zdobywają bramkę kontaktową i mecz nabiera ponownie rumieńców. Krótko po wznowieniu gry pięknym strzałem z 30 metrów popisuje się Godyń i chwilę później tonie w objęciach koleżanek, 3-1. Wynik na 3-2 w końcówce ustalają gospodynie, które skutecznie wykorzystują rzut karny.

Podkarpacie U-14 - Małopolska U-14 0-2 (0-0)
Bramki: Natalia Stadnik, Anita Romuzga
Małopolska: Seweryn, Wózek - Dudek, Gąsiorek, Janiczek, Dziób, Koźdub, Lizończyk, Mastalerz, Młodzik, Piksa, Romuzga, Stadnik, Suwada, Śmietana, Zielińska, Izworska

Podkarpacie U-16 - Małopolska U-16 2-3 (1-2)
Bramki: Wróbel, Gec, Godyń
Małopolska: Wolska - Brdej (Kurbiel), Godyń, Rosiek (Szlosek), Cygan - Szafran (Wzorek), Michalczyk (Sokulska), Porada, Sarapata (Pawlica) - Gec (Szostak), Wróbel (Talaga)