Pewne wygrane małopolskich reprezentacji na stadionie Hutnika
info_foto
ango | 2018-10-18 18:13:41

To był udany czwartek dla młodzieżowych reprezentacji Małopolski. Na zakończenie jesiennych rozgrywek wygrali chłopcy z roczników 2005 i 2006. Oba mecze z Podkarpaciem odbyły się na głównej płycie stadionu Hutnika.

U-13 Puchar im. Kazimierza Górskiego (r. 2006)
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 2-0 (1-0)
1-0 Maciej Pachel 5
2-0 Dominik Maśnica 80
Sędziowali: Łukasz Szymczyk - Joanna Ściepura, Mateusz Jurgała (KS MZPN).
MZPN: Stępak, Kraczka - Nowiński, Pieniądz, Pachel, Szablowski, Prochwicz, Szynalik, Maśnica, Zieliński, Obara, Zgłobik,
Mucha, Tokarczyk, Maślanka, Fryc, Stanaszek, Tyliba. Trenerzy: Patryk Jałocha, Daniel Kubarski. Kierownik druż.: Jerzy
Płonka.

Bardzo dobra postawa Małopolski do przerwy. Z upływem czasu gry do głosu doszli goście i w końcówce mocno nacisnęli. Na cztery minuty przed końcem piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Tyliba z Wisły Kraków. Wynik ustalił w ostatnich sekundach inny wiślak - Dominik Maśnica - w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W drugim meczu grupy III: Śląski ZPN - Opolski ZPN 2-0 (1-0)

1. Małopolski ZPN        3   9   9-0
2. Podkarpacki ZPN     3   3   4-4
3. Śląski ZPN               3   3   2-6
4. Opolski ZPN             3   3   2-7

Dwie najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego. Mecze rewanżowe zostaną rozegrane wiosną 2019 r.

U-14 Puchar im. Kazimierza Deyny (r. 2005)
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 6-2 (4-1)
6-2 Norbert Łysik 76
MZPN: Podlipni - Cieśla, Rachwał (79 Klimczyk), Sadowski, Łatka - Łysik (76 Pawłowski), Górkiewicz, Urbański (62 Pitaś),
Ożóg (28 Stanek) - Rojkowicz (78 Madej), Satuła. Trenerzy: Marek Górecki, Marek Małysa. Kierownik druż.: Jerzy Stokłosa. Masażysta: Alfred Rusin.

Podkarpacie po kilkudziesięciu sekundach objęło prowadzenie; po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu z bliska wepchnął piłkę  do siatki Patryk Marek. Szybko odpowiedział Mateusz Satuła z Wisły Kraków; przy obu trafieniach znalazł się - po
prostopadłych zagraniach - sam przed golkiperem. Następnie z dobrej strony pokazał się wysoki gracz Karola Wadowice -
Mateusz Stanek. Tuż po wejściu na murawę potrzebował zaledwie 4 minut, aby dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.
Najpierw po podaniu Norberta Łysika (Bruk-Bet Termalica) wygrał pojedynek jeden na jeden, a po chwili trafił zza linii pola  karnego przy biernej postawie bramkarza. Tak więc w 34 minucie zrobiło się 4-1 i w zasadzie było po meczu...

W drugim meczu grupy III: Śląski ZPN - Opolski ZPN 3-1 (2-1)

1. Śląski ZPN               3   7    6-3
2. Małopolski ZPN        3   6  13-5
3. Podkarpacki ZPN     3   4    7-8
4. Opolski ZPN             3   0    3-13