Wygrana i remis małopolskich dziewcząt
ango | 2018-09-30 09:25:46

W ubiegły wtorek reprezentacja dziewcząt U14 MZPN pokonała w meczu otwarcia sezonu swoje rówieśniczki ze Śląska 2-0.

Małopolanki rozegrały bardzo dobre zawody i mogły cieszyć się z końcowego sukcesu jakim niewątpliwie jest pokonanie obecnych Mistrzyń Polski w tej kategorii. Podopieczne Katarzyny Sołtysińskiej obie bramki zdobyły po stałych fragmentach gry i obie przed przerwą. Na listę strzelczyń wpisały się Anita Romuzga oraz Natalia Stadnik.
MZPN U14: Kinga Seweryn - Martyna Gąsiorek, Julia Zielińska, Paulina Młodzik, Natalia Liznończyk - Natalia Stadnik, Izabela Janiczek, Paulina Piksa, Anita Romuzga - Natalia Koźdub, Zofia Śmietana oraz Magdalena Izworska, Weronika Kaim, Martyna Mastalerz, Magdalena Migas, Aleksandra Dziób, Maria Suwada, Wiktoria Sroka.

Starsze zawodniczki (U16) nie powtórzyły niestety sukcesu młodszych i w meczu otwarcia uległy mocnej ekipie Śląska 2-4 (bramki: Natalia Wróbel i Kinga Pawlica).
Podopieczne Piotra Sędora prowadziły wprawdzie grę, ale doświadczona drużyna Śląska była piekielnie skuteczna w grze z kontry. Krakowianki zatem obijały słupki i poprzeczki a przyjezdne zdobywały bramki. Do 70 minuty utrzymywał się rezultat 0-3 a wtedy Małopolanki szybko zdobyły dwie bramki i emocje mieliśmy do końca spotkania. Podczas gdy gospodynie szukały bramki dającej remis, przyjezdne ponownie skutecznie skontrowały i zdobyły czwartego gola. Ostatecznie ten szybki i atrakcyjny mecz zakończył się zwycięstwem Śląska.
MZPN U16: Joanna Wolska - Julia Godyń (41' Zuzanna Rosiek), Julia Szlosek (60' Julia Szymuś), Julia Leśniak (41' Kinga Pawlica), Aleksandra Cygan - Gabriela Siuda (41' Martyna Szostak), Zofia Porada (60' Dominika Michalczyk), Paulina Sokulska, Patrycja Sarapata - Natalia Wróbel, Karolina Gec.