Rysy z Pucharem Polski na szczeblu Małopolski
ango | 2018-09-26 20:42:01

W meczu finałowym Pucharu Polski kobiet na szczeblu Małopolski I-ligowe Rysy Bukowina Tatrzańska wygrały z II-ligową Starówką Nowy Sącz 2-0.

Spotkanie rozegrane w środę na boisku krakowskiej Bronowianki toczyło się pod dyktando zespołu z Bukowiny. Do przerwy dwa razy piłka po uderzeniach Klaudii Maciążki trafiała w słupek i dopiero po przerwie padły bramki. Najpierw - po rzucie rożnym - do siatki trafiła Julia Gawlak, a później karnego (faul na Maciążce) na gola zamieniła Julia Szostak.
Zwyciężczynie - oprócz okazałego pucharu - otrzymały ufundowany przez Małopolski Związek Piłki Noznej czek w wysokości 5000 złotych, a pokonane 3000 zł. Nagrody wręczali wiceprezes MZPN - Ryszard Kołtun i przewodnicząca Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego MZPN - Katarzyna Gubernat.

Rysy Bukowina Tatrzańska - Starówka Nowy Sącz 2-0 (0-0)
1-0 Julia Gawlak-Socka 54 (głową)
2-0 Julia Szostak 69 (karny)
Sędziowały: Joanna Ściepura (Olkusz) - Sylwia Biernat, Jadwiga Uljasz (Kraków). Mecz bez kartek.
RYSY: Dulak (71 Socha) - Jurkowska, Nowobilska, Szostak, Wlaźlak, Misiura, Solawa, Maciążka, Łagowska, Kornaś, Gawlak-Socka (74 Kulpa). Trener: Paweł Podczerwiński.
STARÓWKA: Waśko - Filip, Stafińska, Zaczyk, Ferenc, Pacholarz (46 Rosiek), Nosal (87 Witecka), Bodziony, Serafin (85 Strączek), Wysowska (56 Kulpa), Łomako (60 Nowak). Trener: Wioletta Myjak.