Roczniki 1997 i 1998 awansowały do ogólnopolskich finałów
ango | 2013-05-23 18:48:26

W czwartek, 23 maja, na stadionie krakowskiego Wawelu dwa zespoły Małopolski grały z reprezentacjami Świętokrzyskiego ZPN w ramach młodzieżowych rozgrywek o Puchary PZPN.

Rocznik 1998 wygrał 3-1, a rocznik 1997 4-0; oba zespoły na kolejkę przed końcem eliminacji zapewniły sobie awans
do ogólnopolskich finałów.

Puchar im. Jerzego Michałowicza - rocznik 1998

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 3-1 (2-0)
1-0 Tymoszuk 10
2-0 Szczepański 17
2-1 Sornat 40
3-1 Szczepański 58
Grano 2x35 minut.
Sędziowali: Aleksandra Guzek - Mariusz Grząba, Tomasz Faracik (Sosnowiec).
MAŁOPOLSKI ZPN: Łukasz Konstanty - Hubert Maślanka (57 Paweł Ujda), Dawid Dyląg, Rafał Górecki, Marcin Chmielowski - Bartosz Czarnecki, Sebastian Gądek, Szymon Pietrzyk (71 Dariusz Żaba), Kacper Smoleń (48 Grzegorz Kociołek) - Miłosz Szczepański (60 Bartosz Szcząber), Bartosz Tymoszuk. Trenerzy: Łukasz Terlecki, Leszek
Bednarski.

Małopolski zespół efektownie rozpoczął. W 10 minucie z prawej strony dośrodkował Czarnecki, a Tymoszukowi
pozostało dołożyć nogę do piłki. Po chwili skiksował stoper gości, Szczepański obsłużył Tymoszuka, jednak po jego
"główce" futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 17 minucie było już jednak 2-0: Czarnecki znów wrzucił piłkę z prawego skrzydła i Szczepański uderzeniem z woleja nie dał szans bramkarzowi.
Po przerwie przyjezdni zaatakowali, a efektem ich przewagi był efektowny gol piłkarza kieleckiej Korony -  Krystiana Sornata. Strzelił z okolic linii pola karnego, a futbolówka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.  Małopolanie przetrzymali kolejne ataki rywala i w 58 minucie zadali decydujący cios - Szczepański łatwo ograł  stopera, położył na murawie golkipera i skierował piłkę do pustej bramki!

5. Świętokrzyski ZPN   5     5    6-8

Po dwie najlepsze drużyny wystąpią w finałowym turnieju, będącym de facto mistrzostwami Polski w tej kategorii
wiekowej.

Puchar im. Kazimierza Deyny - rocznik 1997

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 4-0 (2-0)
1-0 Wójcik 17
2-0 Siedlik 21
3-0 samobójczy 42
4-0 Kiebzak 53
Sędziowali: Mariusz Grząba - Aleksandra Guzek, Tomasz Faracik (Sosnowiec).
Grano 2x40 minut.
MAŁOPOLSKI ZPN: Dorian Frątczak - Paweł Pasionek, Daniel Najduch, Hubert Król (41 Beniamin Jeż), Michał Kubis (41 Adam Tomaszewski) - Szymon Kiebzak (59 Jakub Więcławek), Szymon Kuźma, Tomasz Kolanko (59 Dominik Gaudyn), Mateusz Przesławski - Łukasz Siedlik (53 Dawid Surma), Filip Wójcik (53 Adam Bolek). Trenerzy: Grzegorz  Dąbrowski, Krystian Pać.

Małopolski zespół bez większego trudu strzelił cztery bramki. W 17 minucie Wójcik huknął lewą nogą z 16 metrów i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki. Cztery minuty później Siedlik minął obrońcę, następnie bramkarza i skierował futbolówkę do bramki. Tuż po zmianie stron rzut wolny z lewej strony pola karnego wykonywał Szymon  Kuźma. Po mocnym dośrodkowaniu stoper gości interweniował tak niefortunnie, że umieścił piłkę we własnej siatce. Wynik ustalił z bliska Kiebzak po zagraniu Przesławskiego.

4. Podkarpacki ZPN      5     0     3-14

Małopolski ZPN i Lubelski ZPN uzyskały awans na Ogólnopolskie Finały Pucharu im. Kazimierza Deyny i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W tym roku obie imprezy zostały połączone w jedną i odbędą się w Łodzi.
(AnGo)

Po dośrodkowaniu Czarneckiego piłkę do siatki kieruje Tymoszuk. Fot. AnGo

Szczepański (niewidoczny na zdjęciu) strzela drugiego gola dla Małopolski. Fot. AnGo

Zespół Małopolski - rocznik 1998. Fot. AnGo

Reprezentacja Małopolski - rocznik 1997. Fot. AnGo

Reprezentanci Małopolski 1997 - Tomasz Kolanko (z lewej) i Szymon Kuźma powstrzymują gracza gości. Fot. AnGo