Małopolska U-13 już w ogólnopolskich finałach
info_foto
ango | 2013-05-22 05:49:26

Na stadionie Granatu w Skarżysku-Kamiennej dwa zespoły Małopolski grały we wtorek, 21 maja, z reprezentacjami Świętokrzyskiego ZPN w ramach młodzieżowych rozgrywek o Puchary PZPN. Rocznik 99 uległ 1-2, a rocznik 2000 wygrał 3-0 i zapewnił sobie awans do ogólnopolskich finałów.

Puchar im. Wacława Kuchara - rocznik 1999

Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN 2-1 (1-0)
1-0 ??? 12 (karny)
1-1 Kurek 37
2-1 Kwiecień 70+3
MAŁOPOLSKA: Bembenik - Kantyka, Linca, Jurczak, Woźniak - Kurek (45 Puch), Czerlunczakiewicz, Mróz, Wrześniak (60 Juszczak) - Kiełbasa (58 Reczulski), Stanek (60 Francuz).

Małopolanie rozpoczęli obiecująco, przeprowadzili kilka akcji, ale to gospodarze zdobyli gola - z karnego podyktowanego za nieprzepisowy wślizg na szarżującym Kwietniu.

- Największe niebezpieczeństwo groziło nam ze strony dwóch bardzo szybkich napastników, którzy wyrastali zdecydowanie ponad poziom. I właśnie jeden z nich wypracował karnego - mówi Marek Górecki, trener małopolskiej drużyny U-14. - Chłopcy się nie podłamali, przejęli inicjatywę i mieli w pierwszej połowie dwie sytuacje "sam na sam". Mrozowi nie udało się jednak przelobować bramkarza, a Wrześniak nieczysto trafił w piłkę i właściwie ją podał golkiperowi. Po przerwie nadal atakowaliśmy z animuszem i zdołaliśmy wyrównać - dodał trener Górecki (razem z nim drużynę prowadzą Dariusz Iwanowski i Jerzy Płonka).

Gol na 1-1 padł po rzucie rożnym. Bramkarz gospodarzy odbił futbolówkę, ale dobitka Kurka z pięciu metrów okazała się skuteczna. Małopolanie ambitnie dążyli do zwycięstwa, często zamykali miejscowych na ich połowie, mieli parę okazji, ale nie tak klarownych jak do przerwy. Drużyna świętokrzyska atakowała z kontry i w 3. minucie doliczonego czasu zadała zwycięski cios. Najlepszy na boisku Kwiecień uderzył nie do obrony z 25 metrów...

Awans do krajowych finałów ma już zapewnione Podkarpacie. Małopolska U-14 nie straciła szans, by jako druga uzyskać kwalifikację. Trzeba wygrać za dwa tygodnie z liderem i liczyć na to, że Świętokrzyski ZPN nie pokona Lubelskiego ZPN.

Puchar im. Kazimierza Górskiego - rocznik 2000

Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN 0-3 (0-0)
0-1 Robert Ożóg 38
0-2 Mikołaj Jóźwik 42
0-3 Kamil Radłowski 50
MAŁOPOLSKA: Jakubowski - Pakosz, Matyja, Ozga, Laskoś - Pituła, Kieliś, Ożóg - Radłowski oraz Burliga, Wątroba, Jaszczak, Jóźwik, Bujas, Wiśniewski, Michalik, Skrzyński.

Reprezentacja Małopolski U-13 na jedną rundę przed zakończeniem eliminacji makroregionalnych zapewniła sobie awans do ogólnopolskich finałów. Podopieczni trenerów Łukasza Szewczyka i Marcina Pasionka uczynili to w pięknym stylu!

Dziś w Skarżysku gra w I połowie jeszcze się nie kleiła, być może Małopolanie do meczu z outsiderem grupy przystąpili bez należytej koncentracji. Gospodarze mieli w tym okresie jedną bardzo dobrą sytuację, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Jakubowski. Po reprymendzie od trenerów i wysłuchaniu wskazówek, po przerwie goście całkowicie przejęli inicjatywę. Strzelili trzy bramki, a mogli więcej, bo okazji stuprocentowych nie wykorzystali Wątroba i Radłowski.

Pierwszego gola zdobył Ożóg, po solowym rajdzie. Zawodnik Cracovii minął dwóch, czy trzech rywali i uderzył do siatki. Niebawem podwyższył jego kolega klubowy Jóźwik, który dostał podanie ze środka na prawe skrzydło, po czym wyszedł na pozycję sam na sam i pokonał bramkarza. Trzeci gol padł po trochę przypadkowej akcji. Ozga wybił piłkę z obrony, z tego wykopu wyszło podanie do wychodzącego na wolne pole Radłowskiego (Wawel), a ten z kąta strzelił celnie do bramki.

RST

Na zdjęciu: Reprezentacja Małopolski z rocznika 2000 wygrała 3-0 ze Świętokrzyskim ZPN. Fot. AnGo