Hutnik z Barciczanką w barażach o trzecią ligę (wyciąg z regulaminu)
ango | 2018-06-09 19:40:18

Barciczanka Barcice rozgromiła w sobotę w Rytrze miejscowy Poprad 6-0 i tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce w IV lidze wschodniej. To oznacza, że przeciwnikiem Hutnika Kraków w barażach o III ligę będzie właśnie Barciczanka.

Pierwszy mecz zaplanowany jest na 16 czerwca (sobota) o godz. 17:00 w Krakowie, rewanż 24 czerwca (niedziela) o godz. 15:00 w Barcicach.
Rewanżowe spotkanie - na prośbę kibiców Hutnika - zostało przez Wydział Gier MZPN przesunięte z godz. 17:00 na 15:00, a powodem wieczorny (godz. 20:00), drugi mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji z Kolumbią.

Zasady awansu:
Awans do III ligi uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów.
W sytuacji rozgrywania dwóch meczów barażowych w przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:
a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie", korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
c. przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut;
d. jeżeli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę bramek, bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich;
e. jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.

Kwestie dyscyplinarne:
- Liczba żółtych kartek otrzymanych przez zawodników w rozgrywkach IV ligi nie jest uwzględniana w bilansie początkowym żółtych kartek w meczach barażowych - zawodnicy przystępują do meczów barażowych z zerowym bilansem żółtych kartek.
- Aktywne kary dyskwalifikacji zawodników (np. za 4. żółtą kartkę lub czerwoną kartkę) podlegają wykonaniu w meczach barażowych.
- Kary dyscyplinarne za czerwone lub żółte kartki otrzymane przez zawodników w meczach barażowych są wykonywane w kolejnym meczu barażowym lub w kolejnym sezonie rozgrywkowym.