Srebrny medal UKS Bagry w Lidze Mistrzów
ango | 2017-10-20 13:13:22

Piękny sukces odniosła drużyna UKS Bagry Kraków w pierwszej edycji Europejskiej Ligi Mistrzów Niesłyszących w futsalu U-21. W turnieju, który odbył się w Mediolanie krakowianie zdobyli srebrny medal.

Turniej odbył się w dniach 5-8 października, wzięło w nim udział 16 najlepszych drużyn europejskich, w tym dwie reprezentujące Polskę.

10. Adam Stromidło - asystent trenera

Zawodnicy UKS „Bagry” wywalczyli drugie miejsce, srebro to wspaniały sukces młodych, niesłyszących piłkarzy, na co dzień trenujących w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, przy ul. Grochowej w Krakowie. Ich trenerem jest nauczyciel wf w tym ośrodku, pochodzący z Bochni Andrzej Lewandowski.

Zawodnik UKS „Bagry” Damian Kamańczyk został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Filip Gałązka z 12 golami zajął 4. miejsce w klasyfikacji strzelców.
UKS Bagry

Drużyna UKS Bagry - srebrni medaliści Ligi Mistrzów w futsalu U-21 niesłyszących

Damian Kamańczyk, najlepszy bramkarz turnieju

Trener UKS Bagry Andrzej Lewandowski otrzymał puchar od wojewody małopolskiego Piotra Ćwika