Baraż o miejsce w MLJ: awans BKS Bochnia
ango | 2017-06-27 21:05:49

W finałowym meczu barażowym o jedno miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów, rozegranym we wtorek na boisku Com-Com Zone w Nowej Hucie, BKS Bochnia wygrał z KS Prokocim Kraków 2-0.

Do przerwy przewaga zespołu z Bochni udokumentowana została dwoma bramkami strzelonymi po stałych fragmentach gry. Najpierw z rzutu wolnego trafił Arkadiusz Budzyn, a później wysoki Bartłomiej Chlebek wykończył dośrodkowanie z wolnego. W 35 minucie Prokocim miał szansę na złapanie kontaktu, jednak futbolówkę po uderzeniu z karnego Bartłomieja Cebuli sparował Marcin Seweryn.
Po przerwie do ataku ruszyli "Kolejarze", ale mimo przewagi nadal razili skutecznością. W 49 minucie Adrian Haxhijaj przymierzył w poprzeczkę, w 53 Cebula w świetnej sytuacji posłał piłkę obok bramki, a w 64 Mateusz Sasak lobował bramkarza, ale ten zdołał sparować futbolówkę.
W nerwowej końcówce posypały się żółte kartki, w tym po dwie w każdej drużynie podwójne, stąd obie drużyny kończyły potyczkę w dziewiątki.

BKS Bochnia - KS Prokocim Kraków 2-0 (2-0)
1-0 Arkadiusz Budzyn 6
2-0 Bartłomiej Chlebek 21
Sędziował Paweł Bagan (KS Kraków). Żółte kartki: Bartłomiej Chlebek, Maciej Górka, Paweł Szot, Krzysztof Satoła, Marcin Ochlust, Marcin Palej - Bartłomiej Cebula, Dawid Tomczuk, Rafał Aksamit, Amadeusz Łabuński, Mateusz Sasak. Czerwone kartki: Maciej Górka (81, druga żółta), Marcin Ochlust (87, druga żółta) - Amadeusz Łabuński (90, druga żółta), Bartłomiej Cebula (90+2, druga żółta).
BKS: Seweryn - Chlebek, Palej, Szot, Czerwiński, Satoła (90+3 Machaj), Juszczak, Budzyn (90+3 Klimek), Górka, Tabor (71 Nagrodzki), Ochlust. Trener: Janusz Piątek.
PROKOCIM: Czajka (60 Aksamit) - Sasak, Skałka, Haxhijaj, Rolski, Tomczuk (79 Anderson), Filarski, Nowak (85 G. Cebula), Łabuński, Krzeczek, B. Cebula. Trenerzy: Robert Oczkoś, Grzegorz Kmita.