Awans Małopolski w Pucharze PZPN im. Kazimierza Deyny (akt.)
ango | 2017-05-02 20:23:48

We wtorek, 2 maja, na stadionie Garbarni rozegrano dwa mecze 5. kolejki w ramach Pucharów PZPN im. Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego. Kolejne dwa dla roczników 2003 i 2004 odbyły się w czwartek w Kolbuszowej.

Puchar PZPN im. Kazimierza Deyny (rocznik 2001)
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 1-0 (0-0)
Bramkę dla MZPN strzelił Dawid Szot po podaniu Remigiusza Biernata.

Ta wygrana daje awans Małopolski do ogólnopolskich finałów, które na początku lipca odbędą się w Płocku. Pod koniec meczu kontuzji kolana doznał dodatkowo powołany Dariusz Pyrczak z Cracovii (został odwieziony do szpitala).

* Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-5 (4 maja 2017 w Poniatowej)

1. Świętokrzyski ZPN    5  10   11-6
2. Małopolski ZPN         5  10   6-3
3. Podkarpacki ZPN       5   7   6-5
4. Lubelski ZPN            5   1   6-15

6. kolejka (16.05.2017): Lubelski ZPN - Małopolski ZPN, Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego (rocznik 2002)
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 1-2 (1-0)
Bramkę dla MZPN strzelił Kacper Masny po podaniu Sławomira Chmiela.

* Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN  (10 maja 2017)

1. Podkarpacki ZPN       5  10  10-8
2. Lubelski ZPN            4    7    4-3
3. Świętokrzyski ZPN    4    6    4-9
4. Małopolski ZPN         5    3  13-11

6. kolejka (16.05.2017): Lubelski ZPN - Małopolski ZPN, Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN.

* * *
W czwartek, 4 maja, na stadionie w Kolbuszowej rozegrano mecze dla roczników 2003 i 2004.

Puchar PZPN, im. Włodzimierza Smolarka, rocznik 2003
Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 1-1 (0-0)
Bramka dla MZPN - Aleksander Buksa
Mecz, zwłaszcza po przerwie, rozgrywany był w ulewie, a boisko przypominało brodzik dla dzieci.

* Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN (10 maja 2017) w Nowinach k. Kielc o godz. 14:00 (stroje Świętokrzyskiego ZPN: zielono-czarno-zielone)

1. Małopolski ZPN        5   9   15-6
2. Podkarpacki ZPN      5   8    5-2
3. Lubelski ZPN           4   7    4-1
4. Świętokrzyski ZPN   4   0    1-16

Puchar Prezesa MZPN Ryszarda Niemca, rocznik 2004
Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 2-1 (1-0)
Bramka dla MZPN - Michał Bolsęga
W drugiej połowie zespół z Małopolski miał trzy sytuacje sam na sam, ale nie wykorzystał ich.

* Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN (10 maja 2017) w Nowinach o godz. 12:00 (stroje Świętokrzyskiego ZPN: zielono-czarno-zielone)

1. Podkarpacki ZPN       5   9   9-6
2. Małopolski ZPN         5   9   7-5
3. Świętokrzyski ZPN    4   7   5-4
4. Lubelski ZPN            4   1   2-8